Muzikos pasaulis atidavė pagarbą Arethai Franklin
Į MTV Vi­deo­mu­zi­kos ap­do­va­no­ji­mų (VMA) va­ka­rą pir­ma­die­nį su­si­rin­ku­sios mu­zi­kos pa­sau­lio gar­se­ny­bės jaus­min­gai pa­ger­bė ve­lio­nės sou­lo žvaigž­dės Aret­hos Frank­lin at­mi­ni­mą. Ce­re­mo­ni­jai va­do­va­vo pop­mu­zi­kos ka­ra­lie­nė Ma­don­na.

Renginys vyko praėjus keturioms dienoms po 76 metų A. Franklin mirties nuo kasos vėžio. Muzikos pasaulis pasinaudojo šia transliacija, kad deramai atsisveikintų su užgesusia žvaigžde.

„Ji atvedė mane ten, kur esu šiandien, ir žinau, kad padarė įtaką daugybei šį vakarą šioje salėje esančių žmonių“, – sakė Madonna, kuriai praeitą ketvirtadienį, A. Franklin mirties dieną, sukako 60 metų.

A. Franklin darė įtaką ištisoms dainininkų kartoms savo įsimintinais hitais, tokiais kaip „Natural Woman“ ir „I Say a Little Prayer.“ Tačiau jos vizitine kortele ir feminizmo himnu tapo 1967 metais pasirodžiusi daina „Respect“ („Pagarba“).

Regis, tai davė toną ceremonijai, kurioje dominavo moterys. Pagrindinė vakaro žvaigždė Cardi B, neseniai iškilusi hiphopo atlikėja, buvo nominuota didžiausiam skaičiui apdovanojimų. Ji aplenkė net reperį Jay-Z ir šio žmoną popmuzikos garsenybę Beyonce. Pastarieji pelnė du apdovanojimus – už geriausią kinematografiją ir geriausią produkcijos dizainą, pademonstruotą Luvre nufilmuotame vaizdo klipe „Apeshit“.

Vis dėlto statulėlė už geriausią metų vaizdo klipą atiteko buvusiai grupės „Fifth Harmony“ vokalistei Camilai Cabello už dainą „Havana“. O Cardi B, per kiek ilgiau negu metus tapusi viena įtakingiausių moterų hiphopo scenoje, kurioje tradiciškai dominuoja vyrai, pripažinta geriausia nauja artiste.

Per MTV apdovanojimų ceremoniją, kaip ir per kitus panašius renginius pastaruoju metu, nebuvo išvengta politikos apraiškų. MTV paskelbė naują kampaniją „+1 the vote“ („Dar vienas balsas“), skatinančią jaunimą balsuoti per kadencijos vidurio rinkimus lapkritį.

Reperio Childish Gambino dainos „This Is America“ apie ginkluotą smurtą ir rasizmą vaizdo klipas įvertintas kaip geriausias vaizdo įrašas, siunčiantis įtaigią žinią. Jis taip pat susižėrė laurus už choreografiją ir režisūrą. Pirmą savaitę, kai buvo paskelbtas „YouTube“, šis vaizdo klipas peržiūrėtas daugiau kaip 300 mln. kartų.

Reperis Logicas ir grupės „One Director“ dainininkas Ryanas Tedderis pateikė vieną labiausiai jaudinamų to vakaro staigmenų – jie drauge atliko dainą „One Day.“ R. Tedderis jau buvo scenoje, kai įžengė Logicas, lydimas dešimčių imigrantų vaikų, vilkinčių marškinėlius su užrašu „Visi esame žmonės“.