Minios plūsta į parką pažiūrėti anties
Niu­jor­ko cen­tri­nia­me par­ke ne­ži­nia iš kur at­si­ra­du­si spal­vin­ga man­da­ri­ni­nė an­tis vi­lio­ja prie tven­ki­nio vie­tos gy­ven­to­jus, tu­ris­tus ir pa­ukš­čių ste­bė­to­jus.

Jau daugiau kaip mėnesį kone kasdien prie vandens telkinio būriuojasi fotografai, norėdami įamžinti šį egzotiškai atrodantį paukštį. Vienas jų – Joe – palygino antį su gyva spalvotų kreidelių dėžute.

Fotografai ieško gražiausio kadro. / AFP/Scanpix nuotrauka

Leesa iki Niujorko keliavo dvi su puse valandos specialiai tam, kad pamatytų, kaip ji sakė, „tą nuostabią antį“. Moteris ketino nufotografuoti paukštį ir įrėmintą nuotrauką padovanoti savo motinai.

AFP/Scanpix nuotrauka

Tačiau, anot ornitologo Paulo Sweeto, ši antis nėra jau tokia ypatinga. Dar viena plaukioja visai netoliese esančiame Centrinio parko zoologijos sode. „Daugeliui akį rėžiantys paukščiai yra gražesni. Tačiau man nėra nieko nuostabiau už žvirblį“, – juokėsi Paulas.

yahoo.com nuotrauka

Mandarininės antys, anot eksperto, atvežamos iš Azijos. Jos priskiriamos nykstančiųjų rūšiai ir laisvėje aptinkamos retai. Niekas nežino, kaip ji atsirado Centriniame parke.

Paukštis veikiausiai buvo kažkieno augintinis, bet šeimininkui pabodo ir jis atsidūrė parke. Tiesa, neatmetama versija, kad antis galėjo pasprukti iš kokio nors ūkio.