Mėsininkų kova su vegetarais
Bai­min­da­ma­sis ne­ra­mu­mų, Pra­ncū­zi­jos Ka­lė mies­tas ne­lei­do su­reng­ti pla­nuo­to ve­ga­nų fes­ti­va­lio. Jo or­ga­ni­za­to­riai skun­dė­si su­lau­kę me­džio­to­jų ir ūki­nin­kų gra­si­ni­mų. Mė­sos tra­di­ci­jo­mis gar­sė­jan­čio­je Pra­ncū­zi­jo­je stip­rė­ja ne­pa­si­ti­kė­ji­mas ak­ty­vis­tais, ag­re­sy­viai agi­tuo­jan­čiais at­si­sa­ky­ti mė­sos.

Veganų festivalis turėjo vykti rugsėjo 8 dieną, bet Kalė merija nedvejodama atšaukė renginį, nes gavo pakankamai informacijos, kad per jį bus sutrikdyta viešoji tvarka, galimi neramumai. Miesto valdžia pabrėžė, kad jos sprendimas niekaip nesusijęs su renginio tema, o tik su saugumu.

Dar neseniai Prancūzijoje buvo sunku rasti restoranų valgiaraščiuose patiekalų be mėsos, bet veganizmas ir vegetarizmas po truputį plinta, gyvūnų teisių aktyvistai sulaukia daugiau žiniasklaidos dėmesio. Liepą Prancūzijos mėsininkai kreipėsi į vidaus reikalų ministrą, prašydami apsaugoti juos nuo smurto ir bauginimų, kuriuos patiria iš veganų, „siekiančių primesti savo gyvenimo būdą ir net savo ideologiją didžiajai daugumai žmonių“.

Demonstracija Paryžiuje reikalaujant uždaryti visas skerdyklas ir nutraukti gyvūnų išnaudojimą.Sipa/Scanpix nuotrauka

Kelios mėsinės balandį buvo nusiaubtos ir apipurkštos netikru krauju šiauriniame Aukštutinės Prancūzijos regione. Mėsininkų konfederacijos CFBCT teigimu, tokių precedentų būta ir pietiniame Oksitanijos regione. Grafičiais ir lipdukais buvo išdarkyta mažiausiai 15 parduotuvių. Šiemet kovą viena gyvūnų teisių aktyvistė buvo patraukta baudžiamojon atsakomybėn dėl pranešimo feisbuke apie prekybos centro mėsininką, nužudytą per islamistų teroro aktą. „Jūs šokiruoti, kad žudiką nužudė teroristas, – parašė žiniasklaidos kaip Myriam įvardyta moteris. – Bet ne aš. Nejaučiu jam jokios užuojautos, tai tik teisingumas.“

Ūkininkai, parduodantys mažiau mėsos, siekia paveikti prezidento Emmanuelio Macrono centristinę vyriausybę, kad priemonės, skirtos mėsos vartojimui mažinti, būtų sustabdytos. Parlamentas jau atmetė pasiūlymą, kad mokyklose bent kartą per savaitę būtų privaloma tiekti mokiniams vegetarišką maistą. Maisto gamintojai taip pat kovoja, kad būtų uždrausta „pjausniu“, „filė“, „bekoniena“ ar „dešrele“ vadinti produktus be mėsos.

Mėsininkai kaltina karingus veganus mėginant sunaikinti prancūzų mėsos valgymo tradicijas – ištisą prancūziškos kultūros dalį. Federacijos vadovas Jeanas-François Guihard'as jų išpuolius vadina teroro forma. Mėsininkai ir mėsinės nuo seno yra svarbi prancūzų gyvenimo dalis. 2016 metų tyrimas parodė, kad tik maždaug 3 proc. Prancūzijos gyventojų yra vegetarai.