Mėgstate pasnausti darbe? Tada vadovas turėtų pasirūpinti šiuo prietaisu
Ja­po­ni­jo­je biu­rų dar­buo­to­jams, mėgs­tan­tiems nu­snūs­ti dar­bo vie­to­je, grei­tai ga­li tek­ti at­si­sa­ky­ti šio įpro­čio dėl nau­jos sis­te­mos, ga­lin­čios nu­sta­ty­ti snau­da­lius ir pa­ža­din­ti juos le­di­nio oro gū­siu.

Oro kondicionavimo sistemų gamintoja „Daikin“ ir elektronikos milžinė NEC ketvirtadienį pranešė pradėjusios testuoti sistemą, sekančią darbuotojo akių vokų judėjimą prie kompiuterio pritvirtinta kamera.

Kompiuteris gali automatiškai sumažinti oro temperatūrą biure, jei pastebi snaudžiančių darbuotojų.

„Viliamės pristatyti šią sistemą 2020 metais“, – naujienų agentūrai AFP sakė „Daikin“ atstovas spaudai ir pridūrė, kad testavimas prasidėjo šį mėnesį.

Sistema sukurta panaudojant „Daikin“ technologiją, leidžiančią automatiškai koreguoti oro temperatūrą, ir NEC veido atpažinimo technologija, skirta stebėti akių vokų judesius ir atpažinti miegą.

Sistema buvo sukurta bendrovėms atlikus pirminį tyrimą, kurio metu buvo aiškinamasi, kaip išlaikyti žmones budrius.

Bandymo metu patalpoje, kur eksperimento dalyviai maždaug valandą sprendė nesudėtingus matematikos uždavinius, buvo keliais laipsniais sumažinta oro temperatūrą, padidintas šviesumą ir purškiamas aromatizuotas skystis.

„Mūsų tyrimas parodė, kad temperatūros sumažinimas yra veiksmingas... ypač kai pastebimi pirmieji mieguistumo požymiai“, – rašoma bendrovių išplatintame pranešime.

„Daikin“ taip pat tikisi ilgainiui sukurti oro kondicionierius, kurie galėtų nukreipti staigius šalto oro gūsius į konkrečius darbo vietoje snaudžiančius darbuotojus.