Los Andželo valdžia kovoja su rotušę užplūdusiomis žiurkėmis
JAV Los An­dže­lo mies­to sa­vi­val­dy­bės dar­buo­to­jai plė­šia ki­li­mus, sta­to slas­tus ir de­zin­fek­ci­jos prie­mo­nė­mis ko­vo­ja su mies­to ro­tu­šę užp­lū­du­sio­mis žiur­kė­mis.

Manoma, kad graužikai į senamiestyje esantį istorinį pastatą ėmė plūsti pernai, kai buvo sugriautas netoliese buvęs statinys.

Pasak miesto tarybos narių ir darbuotojų, žiurkės 91 metų senumo pastate tiesiog šėlsta – keliuose aukštuose taisosi lizdus vazonuose, graužia kilimus ir teršia.

Miesto prokurorė Elizabeth Greenwood įsitikinusi, kad, praėjusį lapkritį dirbdama viename iš su rotuše sujungtų pastatų, užsikrėtė dėmėtąja šiltine.

„Tai buvo siaubinga, maniau, kad mirsiu, ir negalėjau suprasti, kodėl taip blogai jaučiuosi“, – sakė ji vietos televizijos stočiai CBS.

Žiurkės tapo tokia didele problema, kad miesto tarybos pirmininkas Herbas Wessonas šią savaitę pateikė pasiūlymą rotušėje bei gretimuose pastatuose ištirti „parazitų išplitimo mastą ir kenkėjų kontrolės klausimus“.

„Ateidami į darbą, darbuotojai neturėtų nerimaudami dėl graužikų“, – pareiškė jis ir pažadėjo „daryti viską“, kad problema būtų išspręsta.

Anot pirmininko, jo biure, esančiame ketvirtame art deco stiliaus pastato aukšte, kilimuose priviso tiek blusų, kad šventiniu laikotarpiu praėjusių metų pabaigoje teko nuplėši visą kiliminę dangą.

Dabar H. Wessonas savivaldybės prašo išlupti kiliminę dangą visame 27 aukštų pastate, kuriame buvo nufilmuotas ne vienas garsus filmas, tarp jų – „Kinų kvartalas“ (Chinatown) ir „Los Andželas slaptai“ (L.A. Confidential).

Los Andželo merija naujienų agentūrai AFP sakė, kad žiurkės kelia susirūpinimą ir kad stengiamasi jas išnaikinti.

„Mūsų ūkio skyrius imasi visų reikalingų priemonių, kad šios problemos nebeliktų“, – sakė merijos atstovas Alexas Comisaras.

„Jie stato slastus, kamšo skyles (...). Jie eina visur, kur šie graužikai linkę slėptis“, – sakė jis.

Atstovas tikisi, kad žiurkių problema artimiausiu metu bus išspręsta.