Liuciferio piršteliai – delikatesas iš vandenyno
Šiur­pios iš­vaiz­dos vė­žia­gy­viai (Pol­li­ci­pes pol­li­ci­pes), gy­ve­nan­tys ant uo­lų Por­tu­ga­li­jos piet­va­ka­ri­nė­je pa­kran­tė­je, dar yra ži­no­mi kaip Liu­ci­fe­rio pirš­te­liai.

Šie gyviai kartais pavadinami vandenyno trumais, nes yra reti, brangūs ir juos rinkti pavojinga. Vėžiagyviai būna įsitaisę po vandeniu ant uolų, kurias talžo galingos bangos. Pasakojama, kad net įgudę rinkėjai ne visada sugeba išvengti traumų.

Portugalijoje per metus išduodama tik 80 leidimų rinkti šiuos vėžiagyvius. Be to, asmuo per dieną gali surinkti ne daugiau kaip 15 kilogramų. Priklausomai nuo kokybės ir dydžio, vienas kilogramas Liuciferio pirštelių gali kainuoti 30–60 eurų.

Portugalijos ir Ispanijos restoranuose lėkštė Liuciferio pirštelių kainuoja apie 100 eurų. Nepaisant atgrasaus pavadinimo ir ne itin apetitą keliančios išvaizdos, jūrų gėrybių gerbėjai tikina, kad vandenyno trumų titulas jiems skirtas ne veltui.

Portugalų teigimu, vienintelis teisingas būdas, kaip juos paruošti – virti sūdytame vandenyje tiek laiko, per kiek yra sukalbama malda „Tėve Mūsų“. Tai neturėtų trukti ilgiau kaip minutę. Tuomet Liuciferio piršteliai apšlakstomi citrinos sultimis, laužiami ir skanaujama po kiautu esanti mėsa.