Lietuvos vadovai linki su viltimi sutikti išskirtinių valstybei metų šventes
Lie­tu­vos va­do­vai lin­ki ša­lies gy­ven­to­jams su vil­ti­mi su­tik­ti Ka­lė­dų šven­tes, pa­brėž­da­mi, kad tai bu­vo iš­skir­ti­niai me­tai Lie­tu­vos is­to­ri­jo­je.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pakvietė prisiminti rudenį Lietuvoje viešėjusio popiežiaus Pranciškaus žodžius „te Lietuva būna vilties švyturiu“.

„Tegul kasdien pildosi šis palinkėjimas. Kiekvienam iš mūsų“, – sakė prezidentė.

Šalies vadovė ragina sutikti Kūčių vakarą su dėkingumu „visiems, kurie mūsų kelyje yra atrama ir šiluma – savo šeimai, draugams ir Tėvynei“.

„Tai jie mus įkvepia džiaugtis gyvenimu – tokiomis akimirkomis, kaip ši. Kai jaučiame namų jaukumą, kai iš naujo suvokiame, kokie svarbūs ir brangūs greta esantys žmonės“, – teigė D. Grybauskaitė.

Premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad besibaigiantys „metai kiekvienam iš mūsų ir Lietuvai nebuvo eiliniai, minėjome valstybės atkūrimo šimtmetį, patyrėme daug iššūkių“.

„Tačiau, pasitikdami didžiąsias metų šventes, pasveikinkime savo artimuosius, draugus, bičiulius – atleiskime, atsiprašykime ir tiesiog nusišypsokime. Linkiu, kad naujaisiais metais išsipildytų visi jūsų troškimai ir svajonės“, – sakoma premjero sveikinime.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sakė, kad valstybės atkūrimo šimtmečio šventė ilgam išliks atminty.

„Šie šventiniai, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metai, artėja prie pabaigos. Įsimintina liks, kiek pilietiškumo suvienytų žmonių, nuo Dainų šventės dalyvių, Popiežiaus vizito liudininkų iki vietos bendruomenių savanorių ir daug kitų geradarių sukūrė šiltas, gyvas ir pilnas pagarbos šimtmečio metų dienas“, – sakė parlamento vadovas.