Lietuvos dėlionė sparčiai pildosi
Lie­pos 12 die­ną star­ta­vęs Uk­mer­gės tu­riz­mo ir vers­lo in­for­ma­ci­jos cen­tro ini­cia­ty­va pra­dė­tas pro­jek­tas „Su­rink Lie­tu­vą“ įgau­na pa­grei­tį. Šis pro­jek­tas, ska­tin­ti žmo­nes su­si­pa­žin­ti ir ty­ri­nė­ti Lie­tu­vą, o taip pat įvai­riuo­se ša­lies kam­pe­liuo­se įsi­gy­ti sa­vi­val­dy­bę rep­re­zen­tuo­jan­čius mag­ne­tu­kus ir taip su­dė­lio­ti vi­sos Lie­tu­vos že­mė­la­pį, su­vie­ni­jo vi­sas 60 Lie­tu­vos sa­vi­val­dy­bių.

Kaip pasakojo VšĮ Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro turizmo komunikacijos vadybininkė Karolina Ališauskaitė, projektas pasirodė netikėtinai sėkmingas – vos per dvi savaites kone visi magnetukai buvo išpirkti ar beveik išpirkti, o naujų magnetukų partijos pasirodys ateinančiomis savaitėmis. Šiuo metu jau sudėliota 60 tūkst. magnetėlių. Magnetukuose stengiamasi perteikti savivaldybę atspindinčius aspektus – tai gali būti lankytina vieta, tokia, kaip Ukmergės piliakalnis kartu su legenda apie vaidilutę, vilko mergelę (Wilkomirz); įžymus ten gyvenęs asmuo, kaip antai Mažeikių magnetą puošianti Šatrijos Ragana, 1915–1930 metais rezidavusi Židikių miestelyje; tai gali būti ir gamtos reiškinys, toks kaip vieną didžiausių sparnuočių migracijos kelių atspindintis Šilutės magnetukas.

„Džiugu, kad šio projekto dėka ypatingai atgijo turizmas po Lietuvą, – sakė K. Ališauskaitė. – Keliautojai atvyksta iš tolimiausių Lietuvos kampelių vildamiesi susipažinti su dar nematytais Lietuvos miestais bei tikėdamiesi įsigyti projekto magnetukus. Taip pat projekto dėka pagyvėjo ir miestų turizmo centrų veikla – prieš projekto pradžią mažų miestelių turizmo ir informacijos centrai sulaukdavo vos kelių klientų per dieną, tačiau šiuo metu jų apsilanko per penkiasdešimt. Keliautojai atranda turizmo informacijos centrus, stebisi kiek informacijos ten galima rasti ir džiaugiasi naujais atradimais.“

Jau atsirado piliečių, apkeliavusių visą šalį ir sudėliojusių Lietuvą iš visų magnetų. „Projekto iniciatoriams bei dalyviams smagiausia išgirsti žmonių atsiliepimus ir istorijas, kaip jiems sekėsi apkeliauti tam tikrus miestus ar savivaldybes – juk būtent tai parodo, kad projektas pasisekė ir vedini smalsumo gyventojai ėmė noriai tyrinėti mūsų šalį. Viena šeima „surinko Lietuvą“ per savaitę, jie be perstojo keliavo ir teigė, kad nuvažiavo net 2500 km, – pasakojo viena iš projekto iniciatorių. – Audronė Jovaišienė „Surink Lietuvą“ Facebook paskyroje pasidalino savo patirtimi: „Juk nėra konkurso, kas greičiau surinks Lietuvą! Mes tai priimam kaip pramogą ir dar vieną puikų būdą pakeliauti (...) Nejaugi jums neįdomu ieškoti TIC? Mažuose miesteliuose tokių gražių vietų ir parkų pamatėm! Mūsų Lietuva nepaprastai graži!“. Kita keliautoja Janina Jonė (Braškė) feisbuke teigė esanti maloniai nustebinta žmonių geranoriškumu: „Liko malonus prisiminimas ir tikrai daug pamatėm! Molėtuose mus labai maloniai pasitiko vaikinukas, kuris viską papasakojo, kur galimą ką aplankyti Molėtuose ir aplink. Sužymėjo visus žemėlapius, tiesiog super. O Dauguose bibliotekoje dirbanti moteris labai džiaugėsi tokia nuostabia akcija, kad tiek daug užsuka keliaujančių ir taip pat labai daug parekomendavo ką pamatyti ir nuveikti tiek Dauguose, tiek toliau – Alytaus rajone.“

Projekto „Surink Lietuvą“ iniciatoriai jau užsakė daugiau magnetukų. Jie greit pasieks platinimo vietas. K. Ališauskaitė keliautojams patarė dabar pasidairyti po mažesnius miestelius, kur magnetukai dar neišpirkti. „Didžiuosiuose šalies miestuose magnetukai išperkami greičiau, todėl vertėtų aplankyti ir mažesnius rajonus. Kuo greičiau bus aplankyti tolimesni kampeliai, tuo greičiau pasipildys magnetėliais ir visa kita Lietuva. Susidėlioti maršrutą atvykus į bet kurį Lietuvos miestą bus dar lengviau kartu su bestselleriu tapusiu kelionių po Lietuvą vadovu „Įdomiausios kelionės po Lietuvą“, o knygos leidykla „Terra Publika“ netgi žada dovanėles keliaujantiems“, – sakė K. Ališauskaitė.