Lietuvai ekonomikos ir švietimo pamokos – iš Butano
Pre­ten­den­tas į Vil­niaus me­ro pos­tą Ar­tū­ras Zuo­kas džiau­gia­si pra­neš­ti, jog į Lie­tu­vą at­vyks­ta pir­ma­sis lai­min­giau­sios pa­sau­ly­je ša­lies – Bu­ta­no – švie­ti­mo mi­nis­tras. 

Thakur S. Powdyel skaitysiantis pranešimą „Laimės ekonomika ir švietimas. Butano požiūris“. Viešosios įstaigos, subūrusius miesto strategus, „Vilnius 2035“ organizuojama konferencija „Ar įmanoma išmokyti laimės?“ vyks kovo 14 dieną, rašoma pranešime spaudai.

Butano karalystė pasaulyje garsėja kaip vienintelė šalis, oficialiai taikanti ir matuojanti laimės indeksą (GNH), ir viena pažangiausių regiono valstybių, kurios gyvenimo lygis sparčiai kyla, o ekonomika – auga. „Mes suprantame, kad tai sunkus ir ilgas kelias. Ekonominė gerovė ir laimės ekonomika turi eiti greta, kaip viena pėda šalia kitos. Laimės ekonomika mums – tai tarsi Šiaurinė žvaigždė jūreiviui atviroje jūroje, kuris, nors ir turi kompasą, visada gali matyti kryptį“, – įsitikinęs Thakuras S. Powdyelis.

Thakur S. Powdyel – pirmasis Butano Karalystės švietimo ministras. 2008 metais pradėjo švietimo reformas Butane, įvedė integruotą mokymą. Šiuo metu tik dvi šalys pasaulyje yra įdiegusios integruotą mokymą visos šalies mastu – tai Suomija ir Butanas. „Mano žalia mokykla (My Green School)“ koncepcijos ir metodikos autorius.

Be Thakur S. Powdyel konferencijoje pranešimus skaitys Per-Arild Konradsen – Newton Room įkūrėjas. Tai žmogus, pirmasis apjungęs verslą ir mokyklas. Šiandien Norvegijoje jau yra įkurti 38 Niutono kambariai, o kompanija Boeing tapo strateginiu Newton Room partneriu.

Ukrainietis Vladimiras Spivakovsky – Edufuture įkūrėjas (www.edufuture.biz). V.Spivakovsky įkūrė pirmąją privačią mokyklą, taip pat kuria integruoto mokymo pamokas. Jo įkurtoje svetainėje kasdien apsilanko apie 200 000 unikalių lankytojų. Pamokas perka arabai, kinai ir amerikiečiai.