Lenkijos ir Ukrainos pasienyje sulaikytas numanomas Chagallo paveikslas
Len­ki­jos tar­ny­bos aiš­ki­na­si, ar pa­veiks­las vie­no vy­ro mė­gin­tas slap­ta įvež­ti į ša­lį iš Ukrai­nos, pri­klau­so dai­li­nin­ko Mar­co Cha­gal­lo tep­tu­kui.

Pietrytinės Liublino vaivadijos iždo departamento atstovė Marta Szpakowska (Marta Špakovska) penktadienį sakė, jog jeigu bus patvirtinta, kad paveikslas yra nutapytas M. Chagallo, tai bus vienas vertingiausių meno kūrinių, sulaikytų mėginant kontrabanda įvežti per Hrebenės sienos perėją.

Lenkijos muitinės pareigūnai apie šio paveikslo sulaikymą pranešė antradienį. Jį ant savo automobilio galinės sėdynės, uždengtą striuke, vežė 51 metų ukrainietis, turėjęs dokumentus, patvirtinančius, kad jis yra šio meno kūrinio savininkas.

Pasak M. Szpakowskos, 59x29 cm drobėje su M. Chagallo parašu vaizduojamas žmogus, laikantis aitvarą, ant kurio nupieštas žmogaus veidas.

Žydų kilmės tapytojas ir grafikas M. Chagallas gimė 1887 metais dabartinės Baltarusijos mieste Vitebske ir mirė 1985 metais Paryžiuje. Jis laikomas vienu iškiliausių XX a. avangardinio meno kūrėjų, kubizmo ir internacionalizmo srovės grandu.

Praeitais metais vienas M. Chagallo paveikslas buvo parduotas aukcione už 28,5 mln. dolerių.