Lenkijoje mažėja bažnytinių santuokų
Vis ma­žiau len­kų ryž­ta­si tuo­ktis baž­ny­čio­je. Kaip ro­do nau­jau­sia Ka­ta­li­kų baž­ny­čios sta­tis­ti­kos ins­ti­tu­to at­as­kai­ta, 1990 me­tais to­kių san­tuo­kų įre­gis­truo­ta 230 tūkst., 2000-ai­siais – 175 tūkst., o 2016-ai­siais – 136 tūks­tan­čiai.

Lenkijoje apie 93 proc. gyventojų laiko save katalikais. Tai viena religingiausių valstybių Europoje. Tačiau pastaruoju metu pastebima vis daugiau ženklų, kad katalikiškos vertybės čia silpnėja.

Kunigas Wojciechas Sadlonas aiškino, kad poros atidėlioja sprendimą tuoktis ir ilgą laiką gyvena nesusituokę. „Jaunimas pirmiausia nori įgyti išsilavinimą, siekia karjeros, o tik vėliau nusprendžia kurti šeimą“, – sakė jis naujienų agentūrai PAP. Tai viena priežasčių, kodėl šiuo metu vidutinis prie altoriaus žengiančiųjų amžius jau siekia 30 metų.

W. Sadlonas pažymėjo, kad poros nebūtinai susisaisto bažnytinės santuokos saitais. Kai kurioms pakanka ir civilinės santuokos. Tačiau šios dar nesugeba nukonkuruoti bažnytinių santuokų. Pavyzdžiui, 2016 metais bažnyčiose tuokėsi 63 proc. visų jaunavedžių. Tiesa, tai yra 5 proc. mažiau negu 2010-aisiais.

Kaip nurodoma ataskaitoje, 2016 metais, palyginti su 1989-aisiais, patrigubėjo prašymų anuliuoti bažnytinę santuoką – nuo 1,2 tūkst. iki 3,7 tūkstančio.