Labiausiai lankomų miestų šimtuke Baltijos regiono nėra
Šie­met la­biau­siai lan­ky­tų mies­tų šim­tu­ke, su­da­ry­ta­me „Eu­ro­mo­ni­tor“, do­mi­nuo­ja Azi­jos ir Eu­ro­pos že­my­nų mies­tai. Į są­ra­šą pa­ten­ka še­ši Ry­tų ir Vi­du­rio Eu­ro­pos mies­tai, tarp ku­rių už­ti­krin­tai pir­ma­vo Če­ki­jos sos­ti­nė Pra­ha, bet Bal­ti­jos vals­ty­bių mies­tų šim­tu­ke nė­ra.

2018 metais labiausiai lankomų miesto lyderio pozicijose įsitvirtino Honkongas (Kinija), kurį šiemet aplankė 29.8 mln. užsieniečių. Tai 7 proc. punktų daugiau, negu prieš metus (27,9 mln. lankytojų), t. y žmonių, pasirinkusių šį miestą pasirinkusių galutine savo kelionės paskirties vieta.

Toliau pasaulio dešimtuke rikiuojasi Bankokas (Tailandas), Singapūras, Makau (Makau, Kinija), Kuala Lampur (Malaizija), Šenženas (IKinija), Puketas (Indija), Delis (indija), Tokijas bei Taipėjus (Taivanas).

ES valstybėse galutiniu kelionės tikslu šiemet dažniausiai buvo pasirenkamas Londonas (20,7 mln. keliautojų), Paryžius (16,8 mln.), Stambulas, Roma, Antalija, Praha (9 mln.), Amsterdamas, Barselona, Milanas ir Viena.

Iš Vidurio ir Rytų Europos regiono į lankomiausių miestų šimtuką pateko šeši: Praha, (20-ta vieta šimtuke, 9 mln. keliautojų), Maskva (48 ir 5,4 mln.), Budapeštas (57 ir4 mln.), Sankt Peterburgas (59 ir 4 mln.), Krokuva (75 ir 2,9) ir Lvovas (80 ir 2,7 mln.).

Dažniausiai šiemet lankytų miestų pasiskirstymas pagal žemynus

ŽemynasMiestų skaičius
Azija41
Europa32
Amerika16
Afrika11

Šaltinis: Euromonitor