Kur atostogauja pasaulio lyderiai
Va­sa­ra vei­kiau­siai dau­ge­liui aso­ci­juo­ja­si su at­os­to­go­mis. Rugp­jū­tį dar­bas sos­ti­nė­se pa­pras­tai su­lė­tė­ja, nes po­li­ti­kai už­ve­ria ka­bi­ne­tų du­ris ir vyks­ta il­sė­tis. Ta­čiau pa­si­rink­ti at­os­to­gų kryp­tį, ypač kai esi ge­rai ži­no­mas ir įta­kin­gas, nė­ra leng­va.

Vieni lyderiai kasmet keliauja į tą pačią – jau patikrintą – vietą. Kiti ieško ko nors naujo arba savo atostogų kryptį slepia nuo visuomenės. Treti mėgsta aktyviau leisti laisvalaikį ir visa tai demonstruoja visuomenei. Kai kuriems pavyksta paatostogauti net tris savaites, o kiti ištrūksta vos savaitėlei. Akivaizdu, jog skirtingi žmonės atsigauna savaip.

Angela Merkel pirmąkart per dešimt metų atšaukė savo išvyką į Pietų Tirolį.

Pedro Sanchezas

Naujasis Ispanijos premjeras P. Sanchezas šių metų atostogų kryptį išlaikė paslaptyje. Politikas turi apartamentus Mochakare, Pietryčių Ispanijoje. Tačiau, kaip rašo vietos žiniasklaida, ta vieta neatitinka saugumo reikalavimų.

Ankstesni Ispanijos vyriausybės vadovai tradiciškai vykdavo ilsėtis į „Las Marismillas“ rūmus, esančius Donjanos nacionaliniame parke, šalies pietvakariuose.

Beje, liepą P. Sanchezas sulaukė kritikos ugnies, mat vyriausybės lėktuvu „Falcon 900“ skrido 423 km į roko grupės „The Killers“ koncertą. Opozicijoje esantys politikai turėjo rimtų priekaištų premjerui dėl šios kelionės.

Angela Merkel

Vokietijos kanclerei šie metai tikrai nebuvo lengvi. Ilgas ir sudėtingas koalicijos formavimo procesas turėjo kaip reikiant išsekinti politikę. Tačiau ji pirmąkart per dešimt metų atšaukė kasmetinę išvyką į Pietų Tirolį, kalnuotą Šiaurės Italijos vietovę, kurioje kalbama vokiškai. Kaip rašo Vokietijos laikraštis „Neue Südtiroler Tageszeitung“, šiemet kanclerės sutuoktiniui Joachimui Saueriui kompaniją palaikė jo sūnus iš ankstesnės santuokos.

Vokietijos leidinyje „Bild“ pasirodė straipsnis, kurio antraštė klausė: „Kur slepiasi kanclerė?“ Jo autoriai kėlė įvairių hipotezių. Pavyzdžiui, kad lyderė ilsisi savo vasaros rezidencijoje arba kad liko su 90-mete motina Ukermarkoje. Rašinyje taip pat spėliota, ar tik dėl pasikeitusių planų nebus kalta šeimos krizė. Autoriai neatmetė tikimybės, jog A. Merkel galbūt guli klinikoje arba vykdo kokią nors slaptą misiją.

Liepą kanclerė, paklausta apie savo atostogų planus, tepasakė žurnalistams, kad nori pailsėti, tačiau daugiau detalių neatskleidė. Jos biuras irgi atsisakė suteikti informacijos apie vadovės privatų gyvenimą. Tačiau A. Merkel, kaip žinoma, yra aistringa žygeivė. Akylesni šios politikės sekėjai net užfiksavo, kad ji, vaikštinėdama po Italijos Alpes, jau ne pirmus metus vilki tuos pačius drabužius.

Theresa May

Didžiosios Britanijos premjerė Th. May su vyru Philipu mėgsta aktyvų laisvalaikį ir pirmenybę per atostogas teikia žygiams su šiaurietiškomis lazdomis.

Vyriausybės vadovei taip pat patinka ilsėtis Italijoje. Pernai Th. May ten praleido penkias dienas, o paskui dvi savaites grožėjosi Šveicarija. Premjerė yra sakiusi, kad labiausiai mėgsta Cermato miestelį ir Berno aukštumą. Politikė vertina šias vietas dėl vaizdingo kraštovaizdžio ir švaraus oro.

Vis dėlto šiemet ji vėl – jau antrus metus iš eilės – pasirinko Italijos šiaurėje esantį Dezencano del Gardos miestelį ir vaikščiojo po ne mažiau vaizdingas šio kurorto apylinkes.

Baigusi savaitės atostogas premjerė iškeliavo tiesiai į Prancūziją susitikti su prezidentu Emmanueliu Macronu. Th. May stengiasi sušvelninti pasipriešinimą jos vyriausybę supurčiusiam ir skeptiškų Europos Sąjungos derybininkų neįtikinusiam „Brexito“ planui.

Emmanuelis Macronas

Prancūzijos prezidentas su žmona Brigitte atostogas leidžia Bregansono forte, kuris stovi nedideliame Viduržemio jūros pusiasalyje. Ši vieta nuo 1968-ųjų yra oficiali Prancūzijos prezidentų vasaros rezidencija.

Tiesa, E. Macrono atostogas pradžioje sutrikdė virš rezidencijos praskridusi bepilotė skraidyklė. Kam ji priklauso, ar buvo numušta, Eliziejaus rūmai nepranešė. Tačiau Tulono prefektūra nurodė, kad dronas nukrito į vandenį. Teritorijoje aplink fortą uždrausta skraidyti iki 1 km aukštyje. „Visa prezidento atostogų programa yra privati, o ne oficiali“, – pažymima rūmų pranešime.

2012-aisiais kadenciją baigęs šalies prezidentas Nicolas Sarkozy vasarą vykdavo į netoliese esantį San Tropezą – prabangų pajūrio miestą Prancūzijos pietuose.

Italijos vadovai

Italijos politikai, turintys aukščiausius valdžios postus, nusprendė likti šalyje. Prezidentas Sergio Mattarella pirmąkart eidamas šias pareigas nutarė keletą dienų praleisti Sardinijos saloje. Anksčiau jis per atostogas rinkdavosi poilsį Dolomitinių Alpių apsuptyje.

Tiek ministras pirmininkas Giuseppe Conte, tiek Senato pirmininkė Maria Elisabetta Casellati taip pat turėtų atostogauti Italijoje.

Vidaus reikalų ministras Matteo Salvini savaitę praleido viename prašmatniausių kurortų – Milane-Maritimoje. Jis su širdies drauge Elisa Isoardi taip pat plaukiojo laivu po Adrijos jūrą. Tiesa, šio lyderio, atostogaujančio Maljorkoje, bent jau šią vasarą išvysti neteks. Mat vietos valdžia dėl itin griežtos pozicijos migrantų ir romų atžvilgiu paskelbė M. Salvini persona non grata (liet. nepageidaujamu asmeniu). Į šią žinią ministras feisbuke sureagavo taip: „Nelaukiamas Maljorkoje? Na ir kas! Atostogausiu Italijoje.“

Donaldas Trumpas

JAV prezidentas šią savaitę jau grįžo į Baltuosius rūmus po 11 dienų atostogų. Lyderis su savo šeimos nariais ilsėjosi jam priklausančiame golfo klube Bedminsteryje, Naujojo Džersio valstijoje. Prezidentas žaidė golfą ir surengė keletą susitikimų su patarėjais bei įstatymų leidėjais. Beje, čia D. Trumpas leido atostogas ir pernai. Tąkart jos truko 17 dienų ir kai kam pasirodė per ilgos.

George'as W. Bushas prezidentavimo metais pailsėdavo žvejodamas ir kapodamas malkas savo rančoje Teksaso valstijoje. Tuo metu Billas Clintonas su žmona mėgdavo plaukioti jachta aplink Martos Vynuogyno salą. Į šią prašmatnią vietą, esančią prie Menkių Kyšulio įlankos krantų, ne kartą vyko atostogauti ir Barackas Obama.

Vladimiras Putinas

Kai kalbama apie atostogas, veikiausiai mažai pasaulio lyderių gali varžytis su dabartiniu Rusijos prezidentu. Kur jis ilsėjosi šiemet ar tai dar darys, kol kas informacijos nematyti. Aišku viena – V. Putino atostogos turėtų būti kaip visada aktyvios ir vyriškos.

Vasarą jis ne kartą leido laiką Tuvos regione, pietinėje Sibiro dalyje. Ten mėgavosi gamta: jodinėjo, nardė, žvejojo, medžiojo, kūrė laužą, plaukiojo valtimi, vaikščiojo po miškus.

V. Putinas mėgsta pasipuikuoti savo sportine forma, ir tai dažnai atsispindi jo atostogų nuotraukose – vadovas pozuoja fotografams nusivilkęs marškinius. Daugelis jau yra matę pusnuogį prezidentą, jojantį ant žirgo ar laikantį žuvį.