Kūdikis posėdžių salėje
Nau­jo­sios Ze­lan­di­jos vy­riau­sy­bės va­do­vė, su­lau­ku­si di­džiu­lio tarp­tau­ti­nio dė­me­sio, kai pa­gim­dė bū­da­ma prem­je­rė, vėl at­si­dū­rė ži­niask­lai­dos dė­me­sio cen­tre, at­si­ne­šu­si į Jung­ti­nių Tau­tų (JT) po­sė­džių sa­lę sa­vo tri­jų mė­ne­sių du­kre­lę.

38 metų Jacinda Ardern yra tik antra moteris pasaulyje, susilaukusi vaiko būdama vyriausybės vadovė. Pirmoji buvo Pakistano ekspremjerė Benazir Bhutto. 1990 metais dirbdama šiame poste ji taip pat pagimdė dukrą.

Naujosios Zelandijos premjerė buvo nufotografuota bučiuojanti ir sūpuojanti savo dukrelę Neve pagrindinėje JT posėdžių salėje per plenarinį susitikimą, dar vadinamą Nelsono Mandelos taikos viršūnių susitikimu. Greta premjerės sėdėjo jos gyvenimo draugas Clarke'as Gayfordas. Šiame susitikime J. Ardern pasakė kalbą. C. Gayfordas, vedantis populiarią televizijos laidą apie žūklę ir ketinantis būti pagrindiniu mažylės globėju, į socialinį tinklą „Twitter“ įkėlė nuotrauką, kurioje matyti Neve išduota JT diplomatinė asmens tapatybės kortelė su mažylės nuotrauka ir užrašu „Pirmasis Naujosios Zelandijos kūdikis“.

„Gaila, man nepavyko įamžinti nuostabos Japonijos delegacijos narių veiduose, kai jie vakar Jungtinėse Tautose užėjo į susitikimų kambarį mums keičiant sauskelnes. Puiki istorija jos 21-ajam gimtadieniui“, – parašė C. Gayfordas.

J. Ardern ministre pirmininke tapo spalį, praėjus vos trims mėnesiams, kai artėjant rinkimams perėmė Leiboristų partijos vairą. Praėjusį mėnesį premjerė grįžo į darbą po šešias savaites trukusių motinystės atostogų. J. Ardern jau anksčiau paskelbė, kad šeima vyks kartu su ja į Jungtines Tautas Niujorke, kur ji kreipsis į Generalinę Asamblėją. Anksčiau premjerė pasakė kalbą kasmetinės „Klimato savaitės“ pradžiai skirtame renginyje.

Populiarioje televizijos „NBC News“ ryto laidoje „The Today Show“ paklausta, kas sunkiau – 17 valandų su kūdikiu skristi lėktuvu ar vadovauti šaliai, J. Ardern pajuokavo: „Galiu pasakyti, kad jaučiausi panašiai!“

Nėštumas, motinystė ir vadovavimas koalicinei vyriausybei pavertė J. Ardern įkvepiančiu pavyzdžiu feminizmo šalininkams, per pasaulį ritantis judėjimo #MeToo bangai, kilusiai Jungtinėse Valstijose. Tačiau kiti žmonės tokias naujoves vertina nuosaikiau: ar tikrai posėdžių salė yra vieta kūdikiams?