Kryme koncertavęs britų orkestras užsitraukė nemalonę
Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos dū­dų or­kes­tras ne­se­niai su­lau­kė pa­si­pik­ti­ni­mo, mat su­ren­gė ke­le­tą kon­cer­tų Kry­me, ku­rio sta­tu­sas ke­lia di­de­lę įtam­pą. Apie tai ra­šo ukrai­nie­čių por­ta­las unian.in­fo.

Kolektyvas „Symphonic Brass Wales“ yra pasirodęs Karališkojoje Alberto salėje, kuri laikoma prestižiškiausia koncertų vieta Londone, ir ypač populiariuose „Šešių tautų“ regbio turnyruose. Rugpjūtį orkestras 12 dienų viešėjo Kryme. Ten jis grojo šešiuose šio regiono miestuose.

Ukrainos ambasadorė Didžiojoje Britanijoje Natalija Galibarenko kaltino kolektyvą pripažįstant teisėtą Rusijos vykdomą Krymo aneksiją. Ji ragino muzikantus nevykti į šią kelionę, tačiau dešimties asmenų grupė nepaisė diplomatės rekomendacijos.

Orkestro vadovas Craigas Robertsas po vieno koncertų sakė Rusijos žiniasklaidai: „Buvo puiku! Auditorija – nuostabi.“ Tačiau vėliau muzikantai skundėsi, kad grįžę į Didžiąją Britaniją sulaukė daugybės neigiamų komentarų. Šie daugiausia sklido iš Ukrainos žurnalistų ir tinklaraštininkų. „Vykome į Krymą koncertuoti regiono gyventojams ir vylėmės savo akimis pamatyti, kokia ten padėtis“, – aiškino kolektyvo atstovas.

C. Robertsas išsklaidė gandus, kad už orkestro kelionę į Krymą sumokėjo kažin kokia organizacija. Jo tvirtinimu, šias gastroles atlikėjai finansavo iš savo kišenių. Be kita ko, visi „Symphonic Brass Wales“ koncertai buvo nemokami.