Komikas nebeves „Oskarų“ ceremonijos
JAV ko­mi­kas ir ak­to­rius Ke­vi­nas Har­tas ket­vir­ta­die­nį va­ka­re ne­ti­kė­tai at­si­sa­kė ves­ti va­sa­rį vyk­sian­čią „Os­ka­rų“ įtei­ki­mo ce­re­mo­ni­ją.

Žinia, kad komikas gavo šį prestižinį darbą, sukėlė nemažai pasipiktinimo, mat jis praeityje buvo paskelbęs nemažai homofobiškų žinučių. Vieni socialinių tinklų vartotojai ragino neleisti jam vesti renginio. Kiti grasino nežiūrėsiantys apdovanojimų.

Kino meno ir mokslo akademija pareikalavo, kad K. Hartas atsiprašytų už įžeidžiamus komentarus socialiniame tinkle, kitaip jis esą neteks darbo. Aktoriaus teigimu, tai yra absurdiška, mat tos žinutės buvo parašytos beveik prieš dešimtmetį.

Ketvirtadienį socialiniame tinkle „Twitter“ K. Hartas paskelbė, kad traukiasi iš vedėjo pareigų, nes nenori sugadinti vakaro. „Prisiekiu, žmogau, mūsų pasaulis yra išprotėjęs. Neleisiu, kad tai mane gniuždytų ar keltų pyktį. Man beveik 40 metų. Jei netikite, kad žmonės keičiasi, tikrai nežinau, ką pasakyti“, – kalbėjo jis. Komikas savo kreipimesi taip pat atsiprašė LGBT bendruomenės už praeityje išsakytus netaktiškus žodžius.

Dabar organizatoriams reikės surasti naują vedėją vasarį vyksiančiai 91-ajai „Oskarų“ įteikimo ceremonijai. Jis jaus milžinišką spaudimą padidinti šio metinio šou reitingus. Pernai ceremoniją stebėjo rekordiškai mažai – 26,5 mln. – žiūrovų. 2014 metais žiūrovų buvo 43 milijonai.