Kolekcija be Karlo Lagerfeldo
Ma­dos na­mai „Cha­nel“ an­tra­die­nį pa­ger­bė sa­vo il­ga­me­tį va­do­vą Kar­lą La­ger­fel­dą pa­sku­ti­nės ve­lio­nio di­zai­ne­rio ko­lek­ci­jos pri­sta­ty­mu Par­yžiaus Di­džiuo­siuo­se rū­muo­se, ta­pu­siuo­se di­džiau­sių le­gen­di­nio ma­dos kū­rė­jo trium­fo aki­mir­kų liu­di­nin­kais.

Renginys prasidėjo tylos minute.

Specialiai kolekcijos pristatymui Didžiuosius rūmus „Chanel“ pavertė pasakišku Alpių miesteliu su mažais apsnigtais nameliais ir dirbtinio sniego pusnimis. Dekoracijos nenusileido geriausių K. Lagerfeldo laikų mados pristatymų scenografijoms. Dauguma svečių į renginį atėjo apsirengę juodai.

Mados pasaulio „Kaizeriu“ pramintas vienas garsiausių praėjusio amžiaus mados kūrėjų mirė vasario 19 dieną, likus mažiau nei mėnesiui iki „Chanel“ aukštosios mados pristatymo erdviuose Prancūzijos sostinės rūmuose. Ten K. Lagerfeldui patikdavo rengti savo puikius mados šou.

Po Vokietijoje gimusio mados kūrėjo palaikų kremavimo ceremonijos, kur dalyvavo tik artimiausi jo draugai ir kolegos, „Chanel“ – prekės ženklas, su kuriuo K. Lagerfeldas buvo dažniausiai asocijuojamas – pranešė, jog „atsisveikinimo (su dizaineriu) ceremonija įvyks vėliau“.

Mados namai antradienį pasistengė įkvėpti pristatymui optimizmo, kiekvienam iš svečių padovanojant po K. Lagerfeldo piešinį, kuriame pavaizduotas dizaineris su pačia mados namų įkūrėja Coco Chanel, o viršuje užrašyta: „The beat goes on...“ (Ritmas nesustoja...).

Tylėdami ant podiumo išsirikiavę modeliai pagerbė Mados Karaliumi Saule vadintą kūrėją, beveik keturis dešimtmečius vadovavusį legendiniams Prancūzijos mados namams.

Po minutės tylos pasigirdo K. Lagerfeldo garso įrašas, kuriame jis pasakojo apie savo ankstesnius šou.

Galima buvo išgirsti, kaip kartą į vieną iš jo mados pristatymų atėjusi britų karalienė Elžbieta II pripažino, kad pasijautė „lyg būtų patekusi į paveikslą“.

Panašių renginių mados pasaulyje yra buvę ir anksčiau.

Per pirmąjį „Versace“ mados namų kolekcijos pristatymą po jų įkūrėjo Gianni Versace nužudymo 1997 metais kartu su supermodeliais ant podiumo pasirodė ašaromis apsipylusi jo sesuo Donatella, kad nusilenktų pirmojoje eilėje sėdinčioms įžymybėms, tarp kurių buvo K. Lagerfeldas, Giorgio Armani, Miuccia Prada ir Donna Karan.

Emocijų prasiveržimas

Tokias progas kartais lydintis emocijų proveržis Paryžiuje neturėtų pasikartoti. K. Lagerfeldo draugai sako, kad subtiliu humoru garsėjusiam kūrėjui gedulo demonstravimas nebūtų patikęs.

Prieš „Chanel“ mados kolekcijos pristatymą kai kas klausė, ar renginyje dalyvaus K. Lagerfeldo augintinė ir garsiausia mados pasaulio katė Choupette.

Remiantis pranešimais, jai dizaineris paliko 200 mln. JAV dolerių turtą. Dar gerokai prieš palikdamas šį pasaulį K. Lagerfeldas žadėjo užtikrinti asmeninį apsaugininką ir dvi tarnaites turinčiai augintinei ne prastesnį gyvenimą nei tas, prie kurio ji yra pripratusi.

Choupette taip pat yra daugybę sekėjų turinti socialinio tinklo „Twiter“ žvaigždė.

Praėjus vos dviem dienoms po K. Lagerfeldo mirties paskutinė mados namams „Fendi“ jo sukurta kolekcija buvo pristatyta Milane. Šiam italų prekės ženklui K. Fendi kūrė nuo 1965 metų.

Iki savo mirties K. Lagerfeldas buvo trijų prekės ženklų meno direktorius: „Chanel“, „Fendi“ ir „Karl Lagerfeld“.