Kinijos aktorei – didžiulės baudos
Ki­ni­jos mo­kes­čių ins­pek­to­riai nu­ro­dė „Iks­me­nų“ („X-Men“) žvaigž­dei Fan Bing­bing ir jos at­sto­vau­ja­moms kom­pa­ni­joms su­mo­kė­ti iš vi­so 112,6 mln. eu­rų mo­kes­čių bei bau­dų.

Asmeniškai Fan Bingbing, vienai garsiausių Kinijos aktorių, kuri prieš tris mėnesius dingo iš viešumos, skirta 60,6 mln. eurų bauda už tai, kad vengė mokėti mokesčius. Baudžiamoji byla jai nebus keliama, jei visi mokesčiai, baudos ir delspinigiai – iš viso beveik 900 mln. juanių (112,6 mln. eurų), bus sumokėti laiku. Pranešime nenurodoma, kur šiuo metu yra aktorė, bet teigiama, jog policija sulaikė jos agentą už įtariamą trukdymą tyrimui.

Fan Bingbing vaidino dešimtyse filmų ir televizijos serialų Kinijoje, o tarptautiniu mastu labiausiai išgarsėjo, kai 2014 metų filme „Iksmenai: Praėjusios ateities dienos“ („X-Men: Days of Future Past“) įkūnijo Blink. Ji visada įspūdingai pasirodo žengdama Kanų kino festivalio raudonuoju kilimu, kaip buvo ir šių metų gegužę. Prieš dingimą aktorė gavo pasiūlymą vaidinti su Penelope Cruz Holivudo juostoje „355“. Ji taip pat turi vaidmenį būsimame Bruce'o Williso filme „Air Strike“.

Oficialioje savo paskyroje „Weibo“ tinkle Fan Bingbing paskelbė atsiprašymą, kuriame sako, kad sutinka su mokesčių pareigūnų sprendimu, todėl „kaip įmanydama stengsis įveikti visus sunkumus ir surinkti lėšų mokesčiams bei baudoms“. Tai pirmas nuo birželio 2 dienos žvaigždės įrašas šiame socialiniame tinkle.

Fan Bingbing dingimas sutapo su griežtomis valdžios priemonėmis, kurių ši ėmėsi prieš didelius aktorių honorarus, kartais suryjančius didžiąją dalį filmų kainos. Birželį kontrolieriai apribojo jų atlyginimus iki 40 proc. viso televizijos šou gamybos biudžeto ir 70 proc. sumos, mokamos visiems filmo aktoriams.

Kinijos valstybinė žiniasklaida pabrėžė, kad šis tyrimas – tai perspėjimas šalies meno ir pramogų pasaulio darbuotojams. Pasak „Xinhua“, baudos Fan Bingbing „skleis socialinę žinią apie mokesčių mokėjimą pagal įstatymus“.

„Xinhua“ teigimu, Fan Bingbing nesumokėjo 7,3 mln. juanių mokesčių, nes pateikė ne slaptą 20 mln. juanių sutartį, kurią pasirašė dėl vaidmens kinų filme „Air Strike“, o tik 10 mln. juanių vertės sutartį. Anot agentūros, šis pavyzdys iliustruoja paplitusią praktiką pramogų industrijoje. Esą dažnai aktoriai turi ir viešas sutartis, kuriose pateikiamas oficialus atlygis, ir privačias. Pastarosiose nurodomas daug didesnis honoraras.