Kinijoje – aukščiausias pasaulyje dirbtinis krioklys
Dau­ge­lio di­džių­jų Ki­ni­jos mies­tų pa­dan­ges re­mia dan­go­rai­žiai, to­dėl ar­chi­tek­tams ga­na su­dė­tin­ga su­gal­vo­ti ori­gi­na­lių proejk­tų, ku­rie pa­dė­tų jų sta­ti­niams iš­sis­kir­ti. Ta­čiau vie­nam ar­chi­tek­tui ki­lo ne­ti­kė­ta min­tis – o jei 121 me­tro aukš­čio pa­sta­to sie­na šniokš­tų kriok­lys?

Tokia idėja buvo įgyvendinta Gujango mieste, pietvakarių Kinijoje esančios Guidžou provincijos sostinėje. Krioklys puošia 121 metro aukščio dangoraižį, vadinamą Liebian Building, kuris išdygo centriniame miesto verslo rajone. Pastatas priklauso bendrovei „Guizhou Ludiya Property Management“. Pats krioklys srūva iš maždaug 106 metrų aukščio.

Krioklys įjungiamas tik specialiomis progomis.metro.co.uk nuotrauka

Pasakojama, kad kai krioklys buvo įjungtas pirmą sykį, šalia gyvenę Gujango gyventojai paskambino žurnalistams ir pranešė, jog įvyko avarija. Tačiau atvykę į įvykio vietą reporteriai pamatė krioklį.

Įvairūs žiniasklaidos šaltiniai praneša, kad krioklys sukėlė šiokių tokių diskusijų, kai paaiškėjo, kiek kainuoja tokia atrakcija. Teigiama, kad krioklys per valandą išnaudoja 800 juanių (per 100 eurų) kainuojančios elektros, tačiau pastato savininkai tvirtina, kad jis įjungiamas tik specialiomis progomis ir vos 10 ar 20 minučių, ir jam naudojamas tik perdirbtas vanduo.