Kaunas savo eglute šiemet nenustebins
Pa­sta­ruo­ju me­tu Kau­ne jau­čia­ma Ka­lė­di­nė dva­sia: puo­šia­mos gat­vės, par­kai, til­tai, ryš­kė­ja pa­grin­di­nės mies­to eg­lės kon­tū­rai. Šį sa­vait­ga­li šven­ti­nėms links­my­bėms star­tą duos ka­lė­di­nės eg­lu­tės įžie­bi­mas ir gran­dio­zi­nis kon­cer­tas Ro­tu­šės aikš­tė­je.

„Labai smagu vėl pratintis prie vėsių orų ir Kalėdų kvapo. Džiaugiamės, kad grįžo Jolanta Šmidtienė, todėl dėl visko esame ramūs. Turėsime ne tik labai jaukią įžiebimo šventę, bet ir visą laikotarpį iki pat Trijų karalių“, – pranešime spaudai sakė Kauno vicemeras Simonas Kairys.

Ryškėja eglutės kontūrai

„Viskas vyksta pagal planą, sklandžiai. Jau yra pastatytas eglutės karkasas. Jis ir iš išorės, ir iš vidus padengtas tikromis eglišakėmis, kad būtų galima pajustumėt tą tikrą Kalėdų kvapą. Prie puošybos prisideda daug organizacijų, bendruomenių, todėl tai visų pirma yra reiškinys, o jo rezultatas bus neįkainojamas“, – pabrėžė kalėdinės eglutės autorė, menininkė Jolanta Šmidtienė.

Visoje Rotušės aikštėje aplink eglę įsikurs kalėdinis miestelis, suskirstytas zonomis. Miestelyje veiks amatų, maisto, jaunimo erdvės.

„Kurdami eglutės įžiebimo renginio koncepciją neturėjome tikslo priblokšti visus pompastiniais sprendimais – norėjome tiesiog pradžiuginti žmones. Mums rūpi sukurti jaukią atmosferą, kad būtų šilta ir smagu, kad žmonės galėtų šokti, dainuoti bei šypsotis vienas kitam, o ne apakinti lempučių įvairove. Tikimės, kad renginys atitiks savo pavadinimą – „Tikros.Kalėdos.Kaune“ ir visus drauge kvies pasvarstyti, kas kiekvienam iš tiesų yra tikros Kalėdos“ – kalbėjo renginio režisierė Jurga Klimaitė-Riebling.

Ragina vykti viešuoju transportu

„Tie, kurie pabijos šalčio, kviečiami šventę stebėti televizijos ekranuose per LRT, o tie, kurie susiruoš į Rotušės aikštę, šiltai apsirenkite, pasiruoškite gerą nuotaiką ir naudokitės viešuoju transportu. Šiemet pirmą kartą turėsime kalėdinį kalendorių – kiekvieną dieną pasirodys vis nauja veikla. Veiks ir kalėdinis paštas. Dar vienas iš gražių šių metų akcentų – pakyla žmonėms su negalia, kad jie galėtų patogiai stebėti visą šventę“, – akcentavo Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Albinas Vilčinskas.

Šiemet pirmą kartą eglutės įžiebimo šventėje bus įrengta speciali pakyla, skirta žmonėms su negalia. „Kaunas 2022“ iniciatyva pastatyta pakyla leis visavertiškai dalyvauti renginyje kelioms dešimtims judėjimo negalią turinčių žmonių ir juos lydinčių asmenų.

Šįmet miestas puošiamas naujomis ir pernai įsigytomis dekoracijomis. Lietučio girliandomis virš gatvių, dekoracijomis ant apšvietimo atramų pasipuoš Kauno miesto gatvės, tiltai ir parkai.

Visos naujos dekoracijos atsiras Rotušės aikštėje, po kelias naujas dekoracijas atsiras Vilniaus gatvėje, Santakos parke. Papildomai ir daugiau papuošiama medžių Muzikinio teatro sodelyje, Santakos parke, naujai puošiami medžiai prie arkikatedros. Papildomas Kauno pilies papuošimas – švies pilies langai.

Kaip kasmet puošiamas Istorinės Prezidentūros sodelis – medžiai sužibs mėlynomis lemputėmis. Visą mėnesį nuo gruodžio 1 d. iki sausio 6 d. bus apšviestas Muzikinis teatras. Gruodžio 1–2 d. meninis apšvietimas palies Maironio gimnaziją, gruodžio 7–9 d. spalvotai įsižiebs rotušė ir Jėzuitų bažnyčia.

Nuotraukoje - 2014 metais menininkės puošta Kauno miesto eglutė. /Jono Danieliavičiaus nuotrauka

LŽ primena, jog 2016 metais Kaunas save ir Lietuvą stebino interaktyvia eglute, kai ji prijungta prie interneto ir valdoma kompiuteriais. Portalo pagalba kas minutę buvo galima keisti jos lempučių spalvas. Virtualioje erdvėje svečiai galėjo palikti savo sveikinimus, kurie bus publikuojami internete ir transliuojami šešiuose interaktyviuose eglutės ekranuose.

2011 metais Kauno žaliaskarė, pagaminta iš plastikinių butelių pretendavo pakliūti į Guinesso rekordų knygą.

2017 metais pagrindinė Kauno eglutė buvo „gyva“ 12 metrų, dekoruotą tikrų kankorėžių girliandomis ir kitomis natūraliomis puošmenomis. Svarbiausias akcentas Kauno Rotušės aikštėje – iškilsiančios didžiulės stiklinės instaliacijos, kurios vakarais bus nutvieskiamos įspūdingomis 3D projekcijomis, naudojant ekologišką elektrą iš... kavos tirščių.