Kas sumoka per pasimatymą?
Šis klau­si­mas vis dar te­bė­ra keb­lus. Su­mo­kė­ti už ki­tą – tai dė­me­sio ki­tam žmo­gui par­ody­mas ar sa­vo val­džios pri­me­ti­mas?

Šiais #MeToo laikais niekas tiksliai to nežino. Ir nebėra jokio patvirtinto elgesio per pasimatymą kodo. Daugelis moterų siūlosi sumokėti ir įstumia vyrą į sudėtingą padėtį – jis turi nuspręsti, ar tai nuoširdus pasiūlymas, ar ritualas, kurį reikia atlikti per pasimatymą.

Nors niekas nenori to pripažinti, net mūsų laikais moterys ir vyrai dažnai jaučia diskomfortą, kai per pasimatymą sumokėti pasiūlo moteris. Vyrui kartais atrodo, jog taip iš jo atimamas vyriškumas. Jam taip pat kyla įtarimų, jog tai reiškia, kad šios moters nedomina romantiški santykiai su juo. O tuo metu daugelis moterų, net ir labai nepriklausomų, svarsto: vyras, kuris tau leidžia sumokėti per pasimatymą, ne džentelmenas, ir jo požiūris į mūsų santykius nerimtas.

Laikraštis „The Wall Street Journal“ pateikia ekspertų patarimus:

1. Išlaidos per pasimatymą neturi būti milžiniškos, nes tai sukuria netinkamą kontekstą ir veda į nesusipratimus.

2. Niekada nemokėkite kartu, tai nubraukia pasimatymo tikslą – parodyti, kad kitas žmogus rūpi ir kad tai ypatinga proga. Kartu sąskaitą padengia draugai, o ne įsimylėjėliai. Tačiau per pasimatymus galima sumokėti paeiliui. Tuomet abu partneriai turės galimybę pademonstruoti savo dosnumą ir norą veltui nesinaudoti kito gerumu.

3. Planuoti pasimatymą ir už jį sumokėti turi tas, kuris kviečia. Jei tai moteris, ir ji kviečia vyrą į pasimatymą, turi jam paaiškinti, kad jį pavaišins, nes tai jos kvietimas. Tai duos vyrui laiko susivokti ir taip pat parodys, jog tai nėra „patikrinimas“ – pasisiūliusi sumokėti moteris slapčia nesivils, kad vis dėlto sumokėtų jis.

4. Jei jus vaišina, turite siekti piniginės. Negriebkite sąskaitos nuo stalo. Kviečiančioji pusė turi pasakyti: „Ne, ne, sumokėsiu aš.“ Atsakyti dera: „Ach, kaip malonu iš tavo pusės. Ar galiu prisidėti prie sąskaitos ar arbatpinigių?“ Kvietėjas atsako: „Ne, aš vaišinu. Gali sumokėti kitą kartą.“ Tačiau apie kitą kartą galima užsiminti tik tada, kai yra noras susitikti dar kartą. Tuomet pakviestoji pusė sako: „Labai ačiū. Buvo tikras malonumas.“