Karvėms leido maudytis nudistų pliaže
Vie­no Šve­di­jos pie­tuo­se esan­čio nu­dis­tų plia­žo lan­ky­to­jai pa­sis­kun­dė vie­tos par­ei­gū­nams, kai jų mėgs­ta­mo­je eže­ro pa­kran­tė­je ėmė lan­ky­tis kar­vės.

Tačiau Vekšės savivaldybės Kultūros ir laisvalaikio departamentas patikino, kad gyvūnai turi tokią pat teisę ten būti kaip ir žmonės. Nudistai priekaištavo, kad tai prasilenkia su higienos normomis ir gali kelti pavojų sveikatai.

Vekšės savivaldybės atstovas Peteris Bengtssonas aiškino, kad sprendimas leisti ūkininkams ginti gyvulius į tą pliažą atsivėsinti priimtas todėl, kad pastaraisiais mėnesiais Švediją alina neįprastai dideli karščiai. Gyvuliams trūksta pašaro ir vandens, todėl kai kurie savininkai nenorėdami jų kankinti net ryžtasi juos paskersti gerokai anksčiau.

P. Bengtssonas, tiesa, pripažino, jog mintis karvėms ir žmonėms maudytis toje pačioje vietoje galbūt ir ne visai gera. Vis dėlto, pasak pareigūno, žmonės neturėtų baimintis infekcijų. Vienintelė problema, kad gyvūnai gali užteršti ir deformuoti krantą. „Spręsime tai su jų savininkais. Kad ir kaip būtų, į paplūdimį tikrai atskrenda paukščių ir palieka ten savo išmatų. Tačiau žmonės dėl to nesunegaluoja“, – kalbėjo jis.