Kaitra veja elnius į tunelius
Nor­ve­gi­jos par­ei­gū­nai par­agi­no vai­ruo­to­jus bū­ti ati­džius tu­ne­liuo­se, nes juo­se nuo re­kor­di­nių karš­čių ga­li slėp­tis šiau­rės el­nių.

„Šiaurės Norvegijoje keletą savaičių buvo labai karšta, – sakė šalies viešųjų kelių administracijos aukšto rango pareigūnas Tore Lysbergas. – Gyvūnai plūsta į vėsesnes vietoves – tuneliuose, šešėliuotose vietose slepiasi tiek šiauriniai elniai, tiek avys.“

Nors pats reiškinys nėra naujas, padėtį gali sunkinti rekordiškai aukšta temperatūra labiausiai į šiaurę nutolusiuose regionuose. Trečiadienį Norvegijos meteorologijos institutas užfiksavo 31,2 laipsnio pagal Celsijų temperatūrą Finmarke – Arkties regione, kuriame gyvena daug šiaurinių elnių. Instituto duomenimis, Finmarke dėl svilinančių karščių šiemet buvo net 12 „tropinių naktų“, o vakarais temperatūra dažnai viršydavo 20 laipsnių.

Viešųjų kelių administracija sako, kad kol kas negavo pranešimų apie kokius nors incidentus, susijusius su gyvūnais, bet padėtį keliuose vadina „iššūkiu“. Institucija, siekdama atkreipti vairuotojų dėmesį į problemą, išsiuntė daug perspėjimų. Ji viliasi, jog pasitvirtins sinoptikų prognozės apie šaltesnius orus nuo šio savaitgalio.

30 laipsnių kaitra tvyro ir Naujojo Džersio valstijoje Amerikoje. Ten pareigūnus kvietė namo savininkas, nes jo privačiame baseine ratais plaukiojo elnias. Atvykę trys gamtosaugininkai vargais negalais paspendė gyvūnui spąstus ir jį pagavo, tačiau šis nepuolė bėgti, o atsigulė ant baseino krašto – pasideginti, kaip šmaikštavo pareigūnai. Vis dėlto po kelių minučių elnias nėrė į gretimą mišką. Buvo akivaizdu, kad baseinas jį patraukė dėl karščio.