Kaip pasirinkti kelionę, kad ji geriausiai atitiktų jūsų poreikius
Tik įver­ti­nę sa­vo bei pa­ke­lei­vių po­rei­kius ga­lė­si­te bū­ti ti­kri, kad iš ke­lio­nės grį­ši­te pa­il­sė­ję ir pa­ten­kin­ti.

Vienas iš svarbiausių dalykų planuojant atostogas – biudžetas. Paskaičiuokite, kiek galite skirti kelionei, nakvynei, maistui bei papildomoms pramogoms. Žinodami savo finansines galimybes ir atsidėję numatytą sumą ar suplanavę ją sutaupyti per konkretų laikotarpį, galite pradėti tikrinti kelionių pasiūlymus.

Vis tik vieni dažniausių turistų pasirinkimo kriterijų yra apgyvendinimo sąlygos ir paslaugos, įeinančios į kainą.

Kelionių organizatoriai siūlo daugybę krypčių – nuo lietuvių jau pamėgtų kelionių į Turkiją bei Egiptą iki egzotiškų atostogų Pietryčių Azijoje. Įvertinus, ar jums tinka kaina, pagrindinis kriterijus renkantis šalį ir atostogų tipą turėtų būti asmeniniai poreikiai ir prioritetai. Nes kelionė, patikusi aktyvaus sporto mėgėjui, gali visai netikti ir nepatikti ramaus poilsio mylėtojui. Apsvarstykite, koks klimatas jums prie širdies, kaip pakeliate karštį, kokių pramogų norėsite, keliaujate su vaikais ar triukšminga bičiulių kompanija, mėgstate šurmulį ar norite keliauti ne sezono metu, kai turistų mažiau ir t.t.

Svarbu apsvarstyti ir keletą faktorių, kurie nuo jūsų nepriklauso, bet gali kaip reikiant apkartinti atostogas:

Gamtos stichijos

Ne viena egzotiška šalis, pritraukianti milijonus turistų, dėl savo geografinės padėties yra rizikos zonoje. Pavyzdžiui, 2004 m. per Kalėdas Indijos vandenyne kilęs žemės drebėjimas buvo ketvirtas pagal stiprumą istorijoje, o jo sukeltas cunamis nusinešė daugiau nei 283 000 gyvybių. Tarp stichijos aukų – maždaug 9000 turistų iš Europos. Ekspertai pataria: jei gulėdami paplūdimyje pastebite, kad vandenynas traukiasi į vidų, bėkite priešinga kryptimi kuo greičiau ir stenkitės pasiekti kuo aukštesnę vietą. O šiemet viso pasaulio žinių tarnybos skelbia apie Kilauea ugnikalnio padarytus nuostolius didžiojoje Havajų saloje – užterštas oras, po lava palaidotos ištisos gyvenvietės, masinė evakuacija. Tad prieš vykdami į tolimą kelionę, paieškokite informacijos apie galimas rizikas, sužinokite, kaip nuo jų apsisaugoti, sekite diplomatinių tarnybų rekomendacijas ir, jei šiuo metu tam tikras regionas pernelyg pavojingas, nuo kelionės susilaikykite.

Politinė situacija ir neramumai

Venkite vietų, kur vyksta kariniai konfliktai, ginkluoti pasipriešinimai, vyrauja chaosas ir anarchija ar atvirkščiai – karinis režimas ir diktatūra. Dažnai neramumai laikini – kelionės į Egiptą bei Turkiją ir vėl sėkmingai traukia turistus, o poilsiauti ten visiškai saugu, tačiau vykstant į nežinomas šalis, pasidomėkite situacija esamuoju laiku ir imkitės visų atsargumo priemonių.

Vis tik vieni dažniausių turistų pasirinkimo kriterijų yra apgyvendinimo sąlygos ir paslaugos, įeinančios į kainą. Ieškodami pigesnių kelionių, lietuviai ne tik iš anksto planuoja atostogas, bet ir dažnai pasinaudoja paskutinės minutės pasiūlymais vykti. Itin populiarios kelionės į Turkiją, Egiptą, Bulgariją, Graikijos salas, pamėgtas dėl šiltos jūros, saulės, plataus viešbučių pasirinkimo, skanaus maisto ir svetingų žmonių.

Straipsnį parengė seogenerolai.lt