Kad tapo mama, sužinojo po... trijų dienų
Per­nai gruo­džio pra­džio­je Man­čes­te­rio (Di­džio­ji Bri­ta­ni­ja) gy­ven­to­ja 18-me­tė Ebo­ny Ste­ven­son mie­go­ti nu­ėjo anks­čiau, nes ją ka­ma­vo gal­vos skaus­mas. Ta­čiau ne­tru­kus mer­gi­nai pra­si­dė­jo trau­ku­liai. Iš­si­gan­du­si jos ma­ma Še­ri iš­kvie­tė me­di­kus. Ap­žiū­rė­ję mer­gi­ną par­ame­di­kai iš kar­to pa­klau­sė, ar ji ne nėš­čia.

„Nepaisant mano įsitikinimo, kad dukra nesilaukia, paramedikai tuo neabejojo. Įsivaizduokite, kokį šoką patyriau, kai tiesiog akyse atsirado pilvas“, – moters žodžius cituoja laikraštis „The Metro“.

Kaip aiškino gydytojai, traukuliai buvo tokie stiprūs, kad privertė iki tol „besislapsčiusį“ vaisių išsijudinti, ir dėl to pilvas tapo pastebimas. Ebony nedelsiant buvo nugabenta į ligoninę, kur jai diagnozuota preeklampsija – sudėtinga nėštumo komplikacija. Būtent ji ir sukėlė traukulius. Mergina buvo panardinta į dirbtinę komą ir ruošiama cezario pjūviui.

Naktį pasaulį išvydo sveika, daugiau nei tris kilogramus sverianti Ebony dukrelė.

Paaiškėjo, kad britei buvo išsivysčiusi anomalija, vadinama uterus didelphys, tai yra mergina turėjo dvi gimdas. Vienoje jų, kuri slėpėsi giliau, vystėsi vaisius, kitoje vyko normalus menstruacijų ciklas. Todėl Ebony ir nesuprato, kad laukiasi.

„Tai buvo neįtikėtina, – prisimena 39-erių Šeri. – Net nesuvokiau, kaip tapau močiute, tik džiaugiausi, kad anūkė sveika.“

Ebony atsibudo tik trečią dieną po gimdymo. Ir pirma, ką ji sužinojo iš slaugytojų, – kad turi dukrą.

„Dabar skamba žiauriai, bet aš nepatikėjau, paprašiau išnešti kūdikį. Negalėjau patikėti, maniau, kad tai – klaida“, – pasakojo britė ir prisiminė, kaip mama atsargiai rinko žodžius jai pasakodama, kas nutiko.

Kūdikį vėl atnešė jaunai mamai. „Nors buvau išsigandusi ir sutrikusi, paėmusi ją ant rankų pasijutau nuostabiai. Mergytė ramiai miegojo, – prisiminė Eboy. – Bijojau, ar patirsiu dukrai artumą, juk neturėjau laiko tam pasiruošti. Aš net nenorėjai tapti mama, planavau tai ne anksčiau kaip po dešimties metų. Tačiau dukrelė – nuostabi. Ji – tikras stebuklas!“