Jūrų gėrybės vietoj ananasų
Ka­na­las CBS pra­ne­šė, kad Is­lan­di­jos pre­zi­den­tas ofi­cia­liai at­sip­ra­šė už sa­vo ne­igia­mus žo­džius apie ha­va­jie­tiš­ką pi­cą su ana­na­sais. Mat Gud­ni Jo­han­nes­so­nui bu­vo iš­sprū­dę, kad to­kias pi­cas jis no­rė­tų užd­raus­ti. Tai įžie­bė tarp­tau­ti­nius de­ba­tus apie pi­cas ir jų ing­re­dien­tus.

Prezidentas prisipažino „per toli nuėjęs“, tačiau pridūrė taip ir nesugebėjęs pamėgti havajietiškos picos per tą laiką, kuris praėjo nuo jo skandalingo pareiškimo.

2016 metais išrinktas G. Johannessonas dėl savo paprasto vadovavimo stiliaus yra labai populiari asmenybė Islandijoje. Žodžiai apie picas su ananasais jam išsprūdo viešint vienoje mokykloje, kai moksleivis uždavė jam klausimą. Prezidentas jam atsakė jokiu būdu nepritariantis tokioms picoms ir mielai jas uždraustų. Šią savaitę Kanados radijui G. Johannessonas prisipažino, jog tai buvo akimirka, kai jis turėjo labiau paisyti savo posto. „Nuėjau šiek tiek per toli“, – tikino jis.

Anuomet Islandijos vadovas feisbuke aiškinosi, kad jis mėgsta ananasus, bet tik ne ant picų.

„Neturiu galios priimti įstatymų, kurie draustų žmonėms dėti į picas ananasus. Džiaugiuosi, kad tokių galių neturiu. Negalima suteikti prezidentams neribotos valdžios. Nenorėčiau eiti šių pareigų, jei galėčiau leisti įstatymus, draudžiančius tai, kas man nepatinka. Tokioje šalyje gyventi man nepatiktų, – teigė jis ir pridūrė: – Picoms rekomenduoju jūrų gėrybes.“

Islandijos prezidento komentarai ypač nuliūdino kanadiečius, nes vienas Ontarijo restorano savininkas tvirtina išradęs havajietišką picą 1962 metais. Islandijos prezidento rekomendaciją dėl jūrų gėrybių Samas Panopoulas įvertino tiesiog kaip savo šalies žuvų pramonės propagavimą. Po kelių mėnesių, birželį, būdamas 82-ejų, šis havajietiškos picos išradėjas mirė.

CBS kanalui G. Johannessonas sakė, kad ananasai ant picos jam nepatinka todėl, kad ištyžta. Tačiau su S. Panopoulo teiginiais jis sutiko. „Manau, jis teisingai atspėjo, su kuo visa tai susiję – Islandija yra žvejų šalis, ir, žinote, būtų labai puiku, jeigu kiekvienas rinktųsi picą su jūrų gėrybėmis.“