Juoda katė per metus beveik visiškai nubalo
Vi­ti­li­gas ar­ba balt­mė – re­ta pig­men­ta­ci­jos li­ga, pa­si­reiš­kian­ti bal­tų odos dė­mių at­si­ra­di­mu dėl me­la­ni­no sto­kos. Ja ser­ga apie 1 proc. pa­sau­lio žmo­nių. Tarp gy­vū­nų ši li­ga pa­ste­bi­ma dar re­čiau. El­li yra vie­na iš vos ke­lių ka­čių, ser­gan­čių balt­me. Ji at­ėjo į šį pa­sau­lį be­veik juo­da, ta­čiau pra­ėjus me­tams, kai bu­vo diag­no­zuo­tas vi­ti­li­gas, ko­ne vi­sai nu­ba­lo.

Kaip rašo portalas „Oddity Central“, Vokietijoje gyvenanti Nicole vos keturių mėnesių katytę Elli su seserimi rado viename ūkyje. Abi buvo labai nusilpusios, joms žūtbūt reikėjo veterinaro pagalbos. Nicole priglaudė kates ir rūpestingai slaugė, kol šios sustiprėjo.

Sesutės buvo juodos baltomis apykaklėmis. Vieną dieną Elli kailiukas ėmė mainytis, keisti spalvą. Iš pradžių Nicole vis pastebėdavo vieną kitą baltą dėmelę, bet bėgant mėnesiams juodas katės kailis tapo lyg tikra mozaika.

Apie augintinės išvaizdos pokyčius Nicole papasakojo portalui „Love Meow“, rašančiam apie įvairius dalykus, susijusius su katėmis. Šeimininkė teigė iš pradžių pamaniusi, kad pabalusi vieta – tiesiog pūkelis. Tačiau pabandžiusi jį nuimti pamatė, jog tai nubalęs, tik neaišku, dėl kokios priežasties, Elli kailiukas.

Per kelis kitus mėnesius juodą katės kailį išmargino dar daugiau nedidelių baltų dėmelių. Nicolei pasidarė smalsu, kas čia vyksta, todėl ji nuvežė Elli pas veterinarijos gydytoją. Diagnozė šeimininkę nustebino: pasirodo, jos augintinė serga baltme – labai retai pasitaikančia liga, dėl kurios keičiasi odos ir kailio spalva. Nicolei labai palengvėjo sužinojus, kad baltmės poveikis tik estetinis, pati katė jaučiasi kuo puikiausiai.

Praėjus metams nuo tos dienos, kai Nicole pastebėjo pirmą baltą dėmelę Elli kailyje, katė tapo beveik visiškai balta su pilkais ir juodais ruoželiais ar dėmelėmis. Ir jos kailis keičiasi kasdien. Nicole pamanė, kad kitiems irgi būtų įdomu stebėti tokią neįprastą transformaciją, todėl instagrame sukūrė Elli paskyrą, kurioje dalijasi jos nuotraukomis.

„Elli tokia miela, o jos kailiukas kasdien vis kitoks“, – rašė Nicole. Nors katė serga itin neįprasta odos liga, kitu atžvilgiu ji visiškai sveika, laiminga ir labai mėgsta žaisti.