Jėzus Kristus iš superherojaus nesimokys
Po ki­lu­sio pa­si­pik­ti­ni­mo lei­dyk­la „DC Co­mics“ at­si­sa­kė pla­nų leis­ti se­ri­ją, ku­rio­je bū­tų vaiz­duo­ja­mas į Že­mę su­grįž­tan­tis ir prie su­per­he­ro­jų pri­si­de­dan­tis Jė­zus.

„DC Comics“ padalinys „Vertigo“ kitą mėnesį neišleis „Antrojo atėjimo“ (Second Coming), kaip buvo planuojama. „DC Comics“, turinti „Supermeno“, „Betmeno“ ir „Nuostabiosios moters“ teises, tai komentuoti atsisakė.

Interviu interneto svetainei „Syfy Wire“ serijos autorius Markas Russellas teigė, kad „DC Comics“ paprašė jo padaryti didelių pakeitimų, o jis nesutiko. Gautą prašymą jis aiškino kampanija, per kurią, kaip pranešama, buvo surinkta daugiau kaip 234 tūkst. parašų už serijos atšaukimą, nes ji neva yra „šventvagiška“.

„Antrajame atėjime“ Dievas pasiunčia Jėzų Kristų atgal į Žemę, kur jis prisideda prie superherojaus Sanmeno, turinčio padėti jam tapti griežtesniam.

Parašų rinkimo kampanija prasidėjo sausio mėnesį pasirodžius straipsniams apie naują seriją televizijų „Fox News“ ir „Christian Broadcasting Network“ (CBN) interneto svetainėse. Pastarąją įkūrė televizijos pamokslininkas Patas Robertsonas.

„Antrasis atėjimas“ artimesnis šventvagystei nei Biblijai“, – sausio 8 dieną rašė CBN prodiuserė Emily Jones.

„Manau, kad religiniai fundamentalistai ir kritikai, bandantys sustabdyti „Antrąjį atėjimą“, labiau suinteresuoti apsaugoti ne Kristų, o savo galimybes kontroliuoti jo pasakojimą, – „Syfy Wire“ sakė M. Russellas. – Jie tikriausiai (teisingai) įtaria, kad parodijuojamas ne Kristus, o jie patys ir tai, kaip jie pavertė jo gailestingumo bejėgiams mokymą savanaudišku galingųjų įrankiu.“

Pasak M. Russello, „DC Comics“ ir „Vertigo“ sutiko perleisti teises į „Antrąjį atėjimą“ ir jis planuoja išleisti jį kitoje leidykloje. Tik lieka klausimas, ar kita leidykla taip pat neišsigąs galimo spaudimo.