JAV pirmoji pora įžiebė nacionalinę Kalėdų eglę
JAV sos­ti­nė pra­de­da puo­štis Ka­lė­doms: tre­čia­die­nį pre­zi­den­tas Do­nal­das Trum­pas va­do­va­vo skai­čiuo­jant se­kun­des iki na­cio­na­li­nės Ka­lė­dų eg­lės įžie­bi­mo, o pir­mo­ji po­nia Me­la­nia Trump įjun­gė Pre­zi­den­to par­ke į pie­tus nuo Bal­tų­jų rū­mų sto­vin­čio iš­puoš­to me­džio apš­vie­ti­mą.

„Linksmų Kalėdų visiems, – pasakė prezidentas. – Tiesiog turime pasakyti visi kartu: linksmų, linksmų Kalėdų.“

Baigiantis renginiui, kurio metu su muzikiniais numeriais pasirodė LOCASH, Spensha Baker, Gabby Barrett, Abby Anderson ir kiti, D. Trumpas tylos minute pagerbė šiemet šalyje įvykusių nelaimių aukas.

„Galvojame apie tuos, kurie atkuria savo gyvenimą po niokojamų miško gaisrų, griaunančių uraganų ir baisios tragedijos, – sakė jis. – Mes esame viena Amerikos šeima ir skauda mums visiems, ir mes sveikstame drauge, ir visuomet ištversime drauge.“

D. Trumpas taip pat pagerbė dalyvavusias globėjų šeimas, ugniagesius, gelbėtojus, kariškius ir jų artimuosius. „Visos jų šeimos yra mūsų šeimos“, – tikino jis.

Ceremonijoje dalyvavo prezidento vaikai Donaldas jaunesnysis ir Tiffany, marti Lara Trump, Donaldo jaunesniojo draugė Kimberly Guilfoyle, Baltųjų rūmų aukšto rango patarėja Kellyanne Conway ir vidaus reikalų sekretorius Ryanas Zinke'as.

Ši prezidento tradicija gyvuoja jau 96-us metus. Pirmą kartą Kalėdų eglė buvo įžiebta per Kūčias 1923 metais. Prezidentas Calvinas Coolidge'as tai padarė stebimas 3 tūkst. žiūrovų.

Kaip nacionalinė Kalėdų eglė puošiama toje vietoje auganti dygioji eglė. Ją supa 56 mažesni medžiai su papuošalais iš visų JAV valstijų, teritorijų ir Kolumbijos apygardos.