Išrinkta Amerikos grožio karalienė
Niu­jor­ko vals­ti­jos at­sto­vė Nia Im­ani Frank­lin sek­ma­die­nio va­ka­rą bu­vo iš­rink­ta 2019-ųjų „Mis Ame­ri­ka“.

„Prireikė daug atkaklumo, kad čia patekčiau“, – sakė konkurso nugalėtoja. 25 metų gražuolė yra operos solistė. Per talentų rungtį ji atliko ariją „Quando m'en vo“ iš Giacomo Puccini operos „Bohema“.

Atsakinėdama į klausimus scenoje N. I. Franklin sakė, jog savo mokykloje buvo viena iš nedaugelio mažumų atstovių, bet pasinaudojo savo meile muzikai ir menui, kad pritaptų prie kitų.

Be „Mis Amerika“ karūnos, ji taip pat laimėjo 50 tūkst. dolerių (43 tūkst. eurų) stipendiją, kurią galės išleisti mokslams.

N. I. Franklin pergalė pratęsė virtinę sėkmingų Niujorko valstijos gražuolių pasirodymų konkurse: 2013–2015 metais „Mis Amerika“ titulą iškovojo Niujorko atstovės Mallory Hagan, Nina Davuluri ir Kira Kazantsev.

Atlantik Sičio mieste Naujajame Džersyje vykusiame grožio konkurso finale dalyvavo 51 mergina. 4-ąja vicemis tapo „Mis Masačusetsas“ Gabriela Taveras, 3-iąja vicemis – „Mis Florida“ Taylor Tyson; 2-ąja – „Mis Luiziana“ Holli Conway, o pirmosios vicemis titulas atiteko Konektikuto gražuolei Bridget Oei.

Pirmąkart per šio renginio 98 metų istoriją nebuvo surengta pasirodymų su maudymosi kostiumėliais. Šis sprendimas sulaukė prieštaringų vertinimų ir išprovokavo kritiką dabartinei konkurso vadovybei. Likus kelioms minutėms iki nacionalinės televizijos transliacijos pradžios renginio įžangą vedusiam komikui paskelbus, kad šiemet maudymosi kostiumėlių rungties nebus, salėje pasigirdo garsūs nepasitenkinimo šūksniai.

Užuot pasirodžiusios su maudymosi kostiumėliais, dalyvės turėjo atsakyti scenoje į savo varžovių pateikiamus klausimus. Be kita ko, per šią rungtį nuskambėjo daug dėmesio sulaukusių komentarų apie JAV prezidentą Donaldą Trumpą ir Nacionalinės futbolo lygos žaidėjų protestus.

Tuo metu renginio užkulisiuose kilo daugumos valstijų „Mis Amerika“ grožio konkursų organizatorių maištas. Jie pareikalavo nacionalinės valdybos pirmininkės Gretchen Carlson ir generalinės direktorės Reginos Hopper atsistatydinimo. Ankstesnė „Mis Amerika“ Cara Mund sakė, kad buvo priversta kęsti šių moterų priekabes ir buvo jų tildoma, nors organizacijos vadovės tai neigia.