Išparduodami asmeniniai Franko Sinatros daiktai
Pra­ei­tą penk­ta­die­nį Niu­jor­ke ati­da­ry­ta as­me­ni­nių dai­ni­nin­ko Fran­ko Si­na­tros ir jo žmo­nos Bar­ba­ros daik­tų par­oda. Gruo­džio mė­ne­sį jie bus par­duo­da­mi „Sot­he­by's“ auk­cio­ne.

Kolekcijoje, kuri, kaip tikimasi, surinks bent 3,5 mln. dolerių (per 3 mln. eurų), yra sužadėtuvių žiedas, kuriuo F. Sinatra pasipiršo savo žmonai, iš įvairių JAV prezidentų gautos dovanos ir Normano Rockwello tapytas dainininko portretas.

Per aukcioną bus galima įsigyti Franko Sinatros sukurtą švarką „JAV gėrovų komanda“. / AFP/Scanpix nuotrauka

Barbara buvo ketvirtoji F. Sinatros žmona. Jų santuoka truko 22 metus, iki pat dainininko mirties. Barbara Sinatra mirė praeitais metais, o aukcione išparduodamas jos turtas.

„Gali išvysti daugybę Sinatros veidų, kurių nematytum būdamas tik gerbėjas, – „The Guardian“ teigė „Sotheby's“ viceprezidentė Mari-Claudia Jimenez. – Žmonės apie jį galvoja kaip apie dainininką ar aktorių, bet čia galima sužinoti, kad jis ir tapė. Sužinai, kad jis buvo kiekvieno JAV prezidento, pradedant Harry S. Trumanu ir baigiant Billu Clintonu, draugas. Pamatai, kad jis buvo entuziastingas meno kolekcininkas. Sužinai, kad jis buvo romantiškas vyras, kuris mėgdavo savo žmonai pirkti gražius daiktus.“

Brangiausiai yra vertinamas 20 karatų sužadėtuvių žiedas, kuriuo Frankas pasipiršo buvusiai šokėjai Barbarai, įmesdamas jį į šampano stiklinę. F. Sinatra žmonai dažnai pirkdavo brangių papuošalų, kurių dauguma taip pat bus parduodami aukcione.

Frankas Sinatra mėgo žmonai Barbarai pirkti brangius papuošalus. / AFP/Scanpix nuotrauka

Tarp parduodamų daiktų yra ir F. Sinatros asmeninių scenarijų tų filmų, kuriuose jis vaidino, tarp jų – 1953-iųjų „Dabar ir visada“ ir 1962-ųjų „Mandžiūrijos kandidatas“. Taip taip parduodamas švarkas su ženkliuku „JAV gėrovų komanda“, kurį jis sukūrė sau ir savo draugams

Aukcione bus ir paties dainininko tapytų darbų. „Savo namuose jis visada turėjo tapybos studiją. Būtent tuo dainininkas užsiimdavo, siekdamas atsipalaiduoti“, – teigė M.-C. Jimenez.

1973 metais F. Sinatra užsakė, kad N. Rockwellas jį nutapytų. Portretas, pavadintas „Sinatra, Amerikos klasika“, kabėjo pačioje matomiausioje poros namų vietoje.