Islandija neištvėrė: turistams uždarė įspūdingą kanjoną, kurį išgarsino Justinas Bieberis
2015 me­tais nu­fil­muo­ta­me Jus­ti­no Bie­be­rio mu­zi­ki­nia­me vaiz­do kli­pe įam­žin­tas įspū­din­gas Is­lan­di­jos kan­jo­nas su­lau­kė ne­įti­kė­ti­no po­pu­lia­ru­mo.

Visas šis populiarumas Islandijai spėjo sukelti galvos skausmą.

Fjaðrárgljúfur kanjonas pietrytinėje Islandijoje išsiskiria vaizdingu kraštovaizdžiu: uolinga erdvė su tankiai žalia lapija ir žemiau atsiveriančiu skaidriu it krištolas vandeniu.

Manoma, kad šis kanjonas susiformavo paskutinio Ledynmečio pabaigoje, prieš maždaug 9000 metų.

Tačiau tarnybos skelbia, kad šis senas gamtos objektas per kelis pastaruosius metus buvo nusiaubtas nesibaigiančio pėsčiųjų turistų srauto.

Didžiulis turistų srautas kanjoną užplūdo po to, kai dienos šviesą išvydo Justino Bieberio muzikinis klipas.

Nuo 2017 iki 2018 metų lankytojų skaičius kanjone išaugo nuo 150000 iki 282000.

Agentūra teigia, kad išaugęs pėsčiųjų eismas, drauge su nepalankiomis oro sąlygomis, lėmė didžiulius šios pirmykštės teritorijos nuostolius.

Lankytojai vengia purvinų takelių ir eina aplink, mindydami trapią augmeniją. Tai privertė oficialias tarnybas uždaryti kanjoną, kad Motulė gamta galėtų imtis darbo ir susitvarkyti su tuo, ką čia pridarė žmogus.

Iš pradžių, dviejų savaičių laikotarpiui, kanjonas buvo uždarytas vasario 27 d., tačiau įvertinus, kad šiai vietovei atsikurti prireiks daugiau laiko, buvo nuspręsta uždarymą pratęsti iki birželio 1 d.

Toks milžiniškas vietovės populiarumas po garsaus atlikėjo muzikinio klipo pavadintas „Justino Bieberio efektu“.