Iranas netyčia pagerbė Izraelio kareivius
Ši­ra­zo mies­to ta­ry­bos pir­mi­nin­kas lie­pė pra­dė­ti ty­ri­mą, kai pa­aiš­kė­jo, kad mies­te skel­bi­mų len­to­je pa­ka­bin­ta­me pla­ka­te, skir­ta­me Ira­no ir Ira­ko ka­ro me­ti­nėms pa­mi­nė­ti, ma­to­mi ka­rei­viai yra ne ira­nie­čiai, o iz­rae­lie­čiai.

Plakate panaudota kompiuteriu modifikuota nuotrauka, kurioje matyti iš nugaros nufotografuoti trys kareiviai, stovintys ant uolos ir žvelgiantys į dūmų kamuolį.

Originali nuotrauka

Kai plakatas šią savaitę pasirodė Širazo miesto centro afišų lentoje, žmonės pastebėjo, kad kareiviai dėvi Izraelio kariuomenės uniformas ir turi M16 automatus.

Perdaryta nuotrauka.

Gali būti, kad ši klaida ją padariusiam asmeniui skaudžiai atsieis, nes Irano požiūris į Izraelį dėl palestiniečių žemių okupacijos yra itin priešiškas. Teheranas nepripažįsta Izraelio teisės egzistuoti.

Kiek šokiruoti iraniečiai nuotraukas su minėta skelbimų lenta tviterio paskyrose pradėjo skelbti trečiadienį. Vienas tviterio vartotojas @mhreza parašė: „Pasijaučiau įskaudintas, pamatęs šią afišų lentą per „Šventosios gynybos“ savaitę. M16 ginklai, raiščiai, drabužiai, kepurės ant peties – visa tai priklauso sionistams. Geriausiu atveju galiu pasakyti, kad padarėte kažką idiotiško.“

Izraelio užsienio reikalų ministerijos persų kalba rašomoje tviterio paskyroje nebuvo praleista proga iš tokios klaidos pasišaipyti.

Plėšiamas plakatas.

Ketvirtadienį plakatas jau buvo pašalintas.