Interneto „caras“ ėmė kyšius
Bu­vęs Ki­ni­jos cen­zū­ros apa­ra­to va­do­vas Lu Wei teis­me pri­si­pa­ži­no pa­ėmęs 32 mln. jua­nių (4 mln. eu­rų) ky­šių.

Lu Wei, vadovaudamas Kinijos kibernetinės erdvės administracijai ir prižiūrėdamas interneto cenzūros sugriežtinimą, tvirtai gynė Kinijos cenzūros politiką. 2016-aisiais jis atsistatydino iš posto, o kitais metais buvo paskelbta, kad jo atžvilgiu vykdomas tyrimas dėl įtariamų pažeidimų. Lu Wei buvo apkaltintas kyšių ėmimu nuo 2002 iki 2017 metų.

Prokurorai sakė, kad Lu Wei naudojosi savo įtaka ir padėtimi įvairiose vyriausybinėse organizacijose, įskaitant Kinijos kibernetinės erdvės administraciją ir naujienų agentūrą „Xinhua“, padėdavo kitiems mainais į naudą sau. Teismui Džedziango provincijoje baigiantis, Lu Wei pripažino kaltę ir „teisme atgailavo“.

Buvęs Kinijos interneto „caras“ kadaise įėjo į žurnalo „Time“ sudaromą įtakingiausių pasaulio žmonių šimtuką. Jis taip pat buvo susitikęs su keliais Silicio slėnio bosais, tarp jų „Facebook“ vadovu Marku Zuckerbergu. 2014 metais šis asmeniškai priėmė kiną bendrovės būstinėje.