Indijoje bus atidengta aukščiausia pasaulyje statula
Spa­lio 31 die­ną In­di­jo­je bus ofi­cia­liai ati­deng­ta aukš­čiau­sia pa­sau­ly­je – net 182 me­trų – sta­tu­la.

„Vienybės statula“ pramintas skulptūros kūrinys vaizduoja sardarą Vallabhbhai Patelį (1875 – 1950), kuris buvo vienas pagrindinių Indijos kovos už nepriklausomybę nuo britų lyderių. Nepriklausoma valstybe Indija tapo 1947 metų rugpjūčio 15 dieną.

Skaičiuojama, kad šis projektas atsiėjo 29,9 mlrd. rupijų (apie 356 mln. eurų). / AFP/Scanpix nuotrauka

Prie Narmados upės, Gudžarato valstijoje, Vakarų Indijoje, pastatytas kūrinys beveik 30 metrų viršija iki šiol aukščiausia buvusią statulą – Kinijoje stovinčią Pavasario šventyklos Budą.

Pranešama, kad šis projektas vyriausybei atsiėjo 29,9 mlrd. rupijų (apie 356 mln. eurų). Apie ketinimą jį įgyvendinti premjeras Narendra Modi, kuris vis dar yra valdžioje, pranešė dar 2010 metais.

2013 metais N. Modi pareiškė, jog ši statula bus „kylančios Indijos simbolis“

„Vienybės statula“ praminto kūrinio statybos prasidėjo 2010 metais. / Reuters/Scanpix nuotrauka

„Noriu, kad žmonės iš viso pasaulio atvažiuotų pažiūrėti šios statulos, kaip jie vyksta pamatyti Amerikos Laisvės statulos ar Paryžiaus Eifelio bokšto“, – tuomet teigė jis. Premjeras taip pat dalyvaus oficialioje statulos pristatymo ceremonijoje spalio 31 dieną.

Siekiant paskatinti turizmą į šią vietovę, šalia statulos duris taip pat atvers muziejus ir viešbutis. Skaičiuojama, kad šis projektas sukurs beveik 15 tūkst. darbo vietų.

Žinomas kaip Indijos geležinis žmogus, V. Patelis buvo pirmas šalies vidaus reikalų ministras ir premjero pavaduotojas bei viena pagrindinių Indijos suvienijimo figūrų.

Ironiška, tačiau teigiama, kad būdamas gyvas V. Patelis buvo nusiteikęs prieš žmones aukštinančių statulų ir paminklų statymą.