Imperatoriaus vaza dūlėjo palėpėje
Ki­ni­jos im­pe­ra­to­riaus va­za, dau­giau nei 20 me­tų dul­kė­ju­si pa­lė­pė­je, par­duo­ta už 460 tūkst. sva­rų ster­lin­gų.

Viena Devono grafystės gyventoja paveldėjo kinišką vazą ir kitų senienų iš savo pagyvenusios tetos, jaunystėje dirbusios mokytoja Šanchajuje. Annie Glover tvirtino šią vazą ten gavusi dovanų. Jos namuose Bate dirbinys puošė prieškambarį. Vaza stovėjo ant komodos prie pat laukųjų durų.

Senieną pardavusio aukciono darbuotojai nežino nei kaip, nei kada vaza iškeliavo iš rūmų, tačiau ponia Glover ją atvežė į Didžiąją Britaniją 1922 metais po savo vyro mirties. Jos dukterėčia neturėjo jokio supratimo apie indo vertę, kol nesikreipė į ekspertą. Ji elektroniniu paštu nusiuntė iš tetos paveldėtų senienų nuotrauką. Ekspertas atpažino charakteringą ornamentą ir panoro apžiūrėti maždaug 30 centimetrų aukščio vazą. Aptikęs imperatoriaus antspaudą jis nustatė, jog vaza padirbinta maždaug 1780–1790 metais imperatoriui Qianlongui, valdžiusiam Kiniją XVIII amžiuje.

Baltos ir mėlynos spalvos porcelianinė vaza buvo puikiai išsilaikiusi, tik viena ąselė įskilusi. Eksperto vertinimu, už ją buvo galima gauti nuo 20 tūkst. iki 40 tūkst. svarų, tačiau per aukcioną dirbinys sukėlė didžiulį susidomėjimą ir jo kaina priartėjo prie pusės milijono. Bijūnais dekoruotą vazą įsigijo kolekcininkas iš Kinijos. Drauge su visais mokesčiais šiam anonimui teko sumokėti 586 tūkst. svarų.

Kitos dėžėje buvusios senienos ne tokios vertingos, įkainotos po kelis šimtus svarų.

Gauti pinigai keičia pagyvenusios moters iš Devono (jos pavardė neskelbiama) gyvenimą. Iškart po aukciono ji su dukra tai atšventė restorane.

Kaina taip pat tapo rekordu – dar niekada joks daiktas nebuvo parduotas už tokią sumą provincijos aukcionų namuose „Bearnes, Hampton and Littlewood“ Ekseteryje.