Į vaikų darželius Kinijoje veržiasi robotai mokytojai
Vie­no Ki­ni­jos vai­kų dar­že­lio auk­lė­ti­niai links­mai ki­ke­na. Jie ban­do iš­spręs­ti ap­va­lių for­mų mo­ky­to­jo pa­dė­jė­jo, ku­riam vei­dą at­sto­ja mo­ni­to­rius, skir­tas už­duo­tis.

Kinijoje jau kuriami robotai, gebantys išvežioti produktus, palaikyti draugiją senukams, suteikti teisinę konsultaciją, o dabar, kaip tikisi „Keeko“ kūrėjai, ir papildyti mokytojų gretas.

Vos 60 centimetrų aukščio robotas „Keeko“ pasakoja vaikams įvairias istorijas ir skiria logines užduotis. Baltas berankis riedantis robotas turi ratukus. Jame esančios kameros veikia kaip navigacijos jutikliai ir vaizdo kameros, leidžiančios vartotojams įrašinėti pamokas ir vesti vaizdo žurnalą.

Pekino priemiestyje esančiame Jisvindo daugiakultūrio švietimo institute ugdomi vaikai turi padėti vienam princui rasti kelią iš dykumos. Dėliodami kvadratinius kilimėlius jie rodo robotui kelią. Taip jie išgirsta pasakojimą ir išsprendžia uždavinį. Kas kartą, kai į klausimą jie atsako teisingai, roboto veide sužybsi širdelės formos akys.

„Mūsų dienomis švietimas nebėra vienos krypties eismo gatvė, kurioje mokytojas moko, o mokiniai mokosi“, – sakė Candy Xiong, dirbanti instruktore kompanijoje „Keeko Robot Xiamen Technology“. Ji pasakojo, kad vaikai iškart pamėgsta mielos išvaizdos robotą.

„Keeko“ jau dirba 600 vaikų darželių visoje šalyje. Robotų kūrėjai tikisi, kad jie paplis visoje Kinijoje ir Pietryčių Azijoje.

Tačiau darželio, kuriame testuojamas „Keeko“, direktorė Xie Yi sako, kad dar praeis daug laiko, kol robotai galės visiškai pakeisti žmones mokymo įstaigose. „Norėdamas mokyti turi sugebėti bendrauti. Reikia žmogiško prisilietimo, akių kontakto, veido išraiškų. Švietimas susideda iš šių dalykų, – sakė Xie Yi. – Tai nėra vien tik kalba arba turinys. Reikalinga visuma.“

Tačiau darželio vadovė pripažįsta, kad maždaug 10 tūkst. juanių (1,3 tūks. eurų) arba darželio auklėtojo mėnesinį atlyginimą kainuojantis „Keeko“ už žmones kai kuo pranašesnis. „Kokia geriausia robotų ypatybė? Jie yra stabilesni nei žmonės“, – juokaudama tikino ji.