Į Daniją Kalėdos atėjo liepą
Ro­gių var­pe­liai, el­niai ir eg­lu­tės – tai vaiz­dai, prie ku­rių mes pri­pra­tę žie­mą, bet ne lie­pos mė­ne­sį. Ta­čiau bū­tent tai ga­li­te iš­vys­ti Da­ni­jo­je per kas­me­ti­nį pa­sau­lio Ka­lė­dų se­ne­lių su­va­žia­vi­mą, ku­ris vyks­ta per di­džiau­sius karš­čius.

3 dienų renginys, prasidėjęs liepos 23 dieną ir pasibaigsiantis šiandien, į Danijos sostinę Kopenhagą pritraukė 125 Kalėdų senelius. Kartu su savo žmonomis ir elfais jie suvažiavo iš 15 skirtingų šalių „aptarti profesinių klausimų“. Kai kurie dalyviai atvyko iš tokių tolimų valstybių kaip Japonija ar Jungtinės Valstijos.

Šįmet į Kopenhagą atvyko 125 Kalėdų seneliai.

Festivalio metu vyksta daugybė renginių, populiariausi jų – kojų skalavimas jūroje, Kalėdų senelių iššūkių čempionatas, įvairūs vakarėliai „Dyrehavsbakken“ pramogų parke, 20 Kalėdų elfų orkestro pasirodymas ir kt. Tačiau pagrindinis šventės akcentas – darbo kostiumais apsirengusių suvažiavimo dalyvių eitynės Kopenhagos gatvėmis, kurių pasižiūrėti kasmet susirenka tūkstančiai miestiečių ir turistų.

Pagrindinis renginio akcentas - Kalėdų senelių eitynės Kopenhagos gatvėmis.

Pasaulio Kalėdų senelių suvažiavimas pirmą kartą įvyko 1957 metais, kai jo steigėjas, žinomas profesoriaus Tribini vardu, dirbantis „Dyrehavsbakken“ pramogų parke, nusprendė suburti viso pasaulio Kalėdų senelius, kad jie galėtų pabendrauti ir vasarą suteikti kiek šventinio džiaugsmo.

Naujienų agentūros kalbintas Kalėdų Senelis Stanas Milleris teigė, kad į renginį atvyko „pasimėgauti gražiąja Kopenhaga ir pasidalyti informacija bei idėjomis, kaip pasaulį padaryti geresne vieta visiems“, nes, kaip sako jis, būtent tai yra „buvimo Kalėdų Seneliu tikslas“.