Harry ir Meghan šiltai sutikti Fidžyje
Pri­ncas Har­ry an­tra­die­nį per tra­di­ci­nę su­ti­ki­mo ce­re­mo­ni­ją Fi­džy­je par­aga­vo silp­nai nar­ko­ti­nio gė­ri­mo iš svai­gių­jų pi­pi­rų. Ši Ra­mio­jo van­de­ny­no sa­lų vals­ty­bė su­ren­gė jam ir jo be­si­lau­kian­čiai žmo­nai Meg­han šil­tą pa­svei­ki­ni­mą.

Po daugiau kaip savaitės Australijoje Sasekso kunigaikštis ir kunigaikštienė pradėjo keturias dienas truksiantį kelionės etapą Fidžyje ir Tongoje. Fidžio sostinėje Suvoje juos pasitiko didžiulės minios.

Maždaug 15 tūkst. žmonių, kurių daugelis laikė Jungtinės Karalystės vėliavas ir karališkosios poros portretus, susirinko Alberto parke Suvos centre stebėti ceremonijos, kurią surengė tradiciniais žolių sijonais pasipuošę vyresnieji. Jie įteikė Harry didelį kašaloto dantį, kuris Fidžio kultūroje simbolizuoja prestižą.

Fidžyje karališkąją porą pasitiko minios žmonių.

Tada princui buvo įteiktas puodelis kava vadinamo tradicinio gėrimo iš svaigiųjų pipirų. Šeštasis žmogus eilėje į Didžiosios Britanijos sostą atrodė kiek susirūpinęs, kai žvilgtelėjo į Meghan ir savo palydą. Minia pritariamai šaukė, kai jis pasakė tradicinį tostą „bula“ ir vienu mauku išgėrė gėrimą.

Šis nestipriai svaiginantis gėrimas, gaminamas iš minėto augalo šaknų, paprastai apibūdinamas kaip dumblino vandens skonio. Jo išgėrus jaučiamas nestiprus veido tirpimas.

Harry vilkėjo pilką kostiumą, į švarką buvo įsisegęs medalius, pelnytus jam atliekant karinę tarnybą. Meghan laikėsi medikų patarimų vilkėti uždarus drabužius ir taip iki minimumo sumažinti užsikrėtimo Zikos virusu tikimybę. Ji pasirinko baltą suknelę ilgomis rankovėmis ir priderintą skrybėlaitę.

Naujienos apie Meghan nėštumą sukėlė karališkosios šeimos stebėtojų nerimą dėl Zikos viruso, kuris oficialiai nurodomas tarp pavojų Fidžyje ir Tongoje. Ekspertai nustatė, kad Zikos virusas yra tiesiogiai susijęs su mikrocefalijos – stiprios naujagimių smegenų deformacijos – atvejų padažnėjimu, tačiau abiejose šiose šalyse šiemet juo nebuvo užsikrėsta.

Kensingtono rūmai nurodė, kad Harry ir Meghan pasitarę su gydytojais nusprendė vykti į šią kelionę. Ekspertų teigimu, užsikrėtimo rizika yra maža, jei keliautojai Zikos viruso paplitimo rajonuose naudoja vabzdžių repelentus, vilki laisvus, šviesių spalvų drabužius ir, kai tik įmanoma, būna patalpose.

Karališkosios poros vizitas Fidžyje vyksta rinkimų kampanijos metu. Antradienį Harry ir Meghan per valstybinius pietus susitiko su visų politinių partijų lyderiais. Ketvirtadienį princas su žmona nuvyks į Tongą, tada trumpam grįš į Australiją ir užbaigs kelionę vizitu Naujojoje Zelandijoje.