Grybų ir mandarinų diplomatija
Pie­tų Ko­rė­ja nu­siun­tė Šiau­rės Ko­rė­jai 200 to­nų man­da­ri­nų. Seu­las taip at­si­dė­ko­jo už anks­čiau iš Pchen­ja­no gau­tą itin ver­ti­na­mų gry­bų siun­tą.

Pietų Korėja stengiasi pagerinti santykius su branduolinį ginklą turinčia kaimyne. Mandarinai – tikra retenybė Šiaurės Korėjoje – buvo nuskraidinti į Pchenjaną keturiais reisais iš pietinės Čedžu salos, kur jie buvo užauginti.

Macutakės baltikai laikomi delikatesu.yonhapnews.co.kr nuotrauka

Šiais vaisiais Seulas atsidėkojo už anksčiau Pchenjano atsiųstas dvi tonas Macutakės baltikų (Tricholoma matsutake). Grybai Seului buvo pasiųsti per rugsėjį surengtą Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno ir Pietų Korėjos prezidento Moon Jae-ino susitikimą.

Mandarinai – tikra retenybė Šiaurės Korėjoje.AFP/Scanpix nuotrauka

Šie delikatesu laikomi grybai, kurie, kaip tvirtinama, padeda išvengti širdies ligų ir diabeto, buvo išdalyti Pietų Korėjos šeimoms, atskirtoms nuo savo artimųjų Šiaurės Korėjoje. Macutakės baltikai yra viena pagrindinių Šiaurės Korėjos eksporto į Kiniją prekių.

„Mandarinai yra labai populiarūs Pietų Korėjoje, o paprasti Šiaurės Korėjos gyventojai paprastai neturi galimybės jų įsigyti“, – sekmadienį sakė Moon Jae-ino atstovas spaudai. Vietos žiniasklaida spėja, kad ši siunta turėjo atsieiti 400–500 mln. vonų (308–388 tūkst. eurų).