Geriausi Europos kalėdiniai maršrutai
Ry­ga ir Ta­li­nas se­niai įsit­vir­ti­no kaip tu­ris­tų trau­kos cen­trai per Ka­lė­das drau­ge su to­kiais mies­tais kaip Pra­ha, Ber­ly­nas, Miun­che­nas. Ta­čiau kol kas nei Vil­niaus, nei Kau­no to­kiuo­se są­ra­šuo­se nė­ra.

Visoje Europoje pradeda šurmuliuoti kalėdinės mugės, o keliautojai viliojami šventiniu laikotarpiu apsilankyti Europos miestuose. Britų „Post Office Travel Money“ tyrimas, grindžiamas lėktuvų bilietų pirmyn ir atgal, nakvynės bei pervežimo, vakarienės su vynu ir šventinių užkandžių kainomis dviem žmonėms dviem naktims rekomenduoja, kur labiausiai apsimoka ištrūkti per šventes.

Šio sąrašo karalienė – Ryga. Latvijos sostinė paskelbta pigiausiu miestu Europoje, į kurį dviejų naktų pabėgimas dviem žmonėms šventiniu laikotarpiu atsieis tik 499 svarus sterlingų – beveik du kartus pigiau nei tos pačios atostogos Kopenhagoje. Danijos sostinė yra brangiausia vieta – 885 svarai.

Ryga dėl savo klestinčios meno ir muzikos scenos jau net vadinama „Baltijos Berlynu“. Iš tiesų Latvijos sostinėje veikia net trys kalėdinės mugės: Katedros (Domo) ir Lyvių (Livu) aikštėse bei Esplanados parke. Ryga taip pat tvirtina, jog būtent joje pirmą kartą Europoje buvo papuošta Kalėdų eglutė – miesto aikštėje ji suspindo 1510 metais. Su tuo ginčijasi Talinas, bet abiem miestams jų istorijos tik padeda sudominti turistus.

Ryga aplenkė Prahą, užėmusią antrą vietą pagal pigumą (592 svarai). Trečioje vietoje liko Talinas, kuriame kalėdinės atostogos nuo pernai pabrango maždaug 6 proc. ir šiemet britų porai atsieis 606 svarus. Tačiau Talino turgus, įsikūręs viduramžiškame Estijos sostinės senamiestyje, vadinamas bene gražiausiu iš visų – ne tik dėl paprastai viską užklojančio balto sniego, bet ir dėl savo jaukumo. Mažuose mediniuose nameliuose parduodami rankų darbo vainikai, lempos, avikailių kilimai, gausu meduolių, estiško medaus ir karšto vyno, tarp šurmuliuoujančių žmonių sukiojasi muzikantai ir šokėjai.

Neką prastesnė atmosfera ir Prahoje. Savo romantika ir architektūros grožiu Čekijos sostinė gali varžytis su Paryžiumi, ji it magnetas traukia turistus per saulėgrįžos šventę Jolę. Puiku šaltuke pasivaikščioti palei upę šildantis rankas karšto vyno puodeliu.

Pernai Kalėdų mugių barometras įvardijo Čekijos sostinę kaip vieną pigiausių vietų Europoje karštam vynui ir meduoliams. Šiemet skelbiama, jog tai miestas, kuriame pigiausia įsigyti Kalėdų eglutę – vidutinio dydžio (iki 2 metrų aukščio) eglė Prahoje atsieis apie 11 eurų.

10 geriausių Europos miestų Kalėdoms

Ryga, Latvija: nuo lapkričio 30 iki sausio 6 d., Katedros (Domo) aikštė

Praha, Čekija: nuo gruodžio 1 iki sausio 6 d., Senamiesčio aikštė

Talinas, Estija: nuo lapkričio 24 iki sausio 5 d., Rotušės aikštė

Berlynas, Vokietija: nuo lapkričio 26 iki gruodžio 31 d., Žandarmenmarkto aikštė (Gendarmenmarkt)

Lilis, Prancūzija: nuo lapkričio 18 iki gruodžio 30 d., Rihour aikštė

Miunchenas, Vokietija: nuo lapkričio 27 iki gruodžio 24 d., Marijos aikštė (Marienplatz)

Budapeštas, Vengrija: nuo lapkričio 23 iki sausio 1 d., Vorosmarty aikštė

Stokholmas, Švedija: nuo lapkričio 24 iki gruodžio 23 d., senamiestis

Viena, Austrija: nuo lapkričio 17 iki gruodžio 26 d., Rotušė

Kopenhaga, Danija; nuo lapkričio 16 iki gruodžio 31 d., Tivoli sodai.