Erdvėlaivis „Sojuz“ sėkmingai susijungė su TKS
Kaip pra­ne­šė Ru­si­jos kos­mo­so agen­tū­ra „Ros­kos­mos“, erd­vė­lai­vis „So­juz“, pir­ma­die­nį pa­ki­lęs iš Bai­ko­nu­ro kos­mod­ro­mo Ka­zachs­ta­ne per pir­mą­ją pi­lo­tuo­ja­mą mi­si­ją nuo spa­lį star­tuo­jant įvy­ku­sios šio ti­po ra­ke­tos ava­ri­jos, ke­lio­mis va­lan­do­mis vė­liau su­si­jun­gė su Tarp­tau­ti­ne kos­mi­ne sto­ti­mi (TKS).

Per „Twitter“ paskelbtame pranešime pažymima, kad erdvėlaivis „Sojuz MS-11“ 20 val. 33 min. Maskvos (19 val. 33 min. Lietuvos) laiku sėkmingai susijungė su TKS tyrimų moduliu „Poisk“.

Erdvėlaivis, pakilęs anksčiau pirmadienį, išskraidino Rusijos kosmonautą Olegą Kononenką, NASA astronautę Anne McClain ir Kanados astronautą Davidą Saint-Jacques'ą į 6,5 mėnesio misiją orbitinėje stotyje.

O. Kononenkai šis skrydis į kosmosą yra ketvirtasis, o A. MacClain ir D. Saint-Jacques'as skrenda pirmąkart. „Sojuz“ pasiekė TKS praėjus vos šešioms valandoms.

Spalio 11-ąją paleistas erdvėlaivis „Sojuz MS-10“, kurio įgulą sudarė Rusijos kosmonautas Aleksejus Ovčinikovas ir NASA astronautas Nickas Hague'as, taip pat turėjo pasiekti TKS per šešių valandų, o ne labiau įprastą dviejų parų skrydžio schemą. Tačiau netinkamai atsiskyrus raketos „Sojuz FG“ pirmosios pakopos greitintuvams skrydį teko nutraukti.

Po šio incidento Rusija laikinai sustabdė raketų „Sojuz“ skrydžius.

Tyrėjai nustatė, kad nesuveikus vienam davikliui raketos šoninis blokas netinkamai atsiskyrė ir kliudė antrąją pakopą, todėl jos trajektorija staigiai pasikeitė ir suveikė automatinė erdvėlaivio evakuacijos sistema.