Džeimso Bondo dramos centre – lenkų aktorius
Nau­jau­sias fil­mas apie le­gen­di­nį šni­pą Džeim­są Bon­dą dar ne­pra­dė­tas kur­ti, bet jau su­si­du­ria su rim­to­mis prob­le­mo­mis. Prog­no­zuo­ja­ma, kad ki­no ekra­nuo­se jis pa­si­ro­dys me­tais vė­liau nei nu­ma­ty­ta.

Buvo skelbiama, kad 25-os serijos apie agentą 007 premjera įvyks 2019 metų spalį, nors filmo pavadinimas dar nėra žinomas. Tačiau pramogų pasaulio žurnalas „The Hollywood Reporter“ rašo, jog žiūrovai neišvys juostos iki 2020-ųjų, nes britų režisierius Danny Boyle'as nusprendė pasitraukti iš kūrybinės komandos.

Savaitės pradžioje trumpa žinute tviteryje buvo pranešta, kad „Oskaro“ laureatas D. Boyle'as dėl „kūrybinių nesutarimų“ daugiau neberežisuos 25-ojo filmo apie Džeimsą Bondą. Kai kurių šaltinių teigimu, 61 metų režisierius nesutarė su kitais komandos nariais, tarp jų ir šnipą įkūnijančiu aktoriumi Danieliu Craigu, dėl sprendimo pagrindinio blogiuko vaidmenį patikėti 41 metų lenkų aktoriui Tomaszui Kotui. Pastarasis sužavėjo šių metų Kanų kino festivalio publiką Pawelo Pawlikowskio dramoje „Šaltasis karas“.

Kalbama, kad D. Craigiui, kurio įtaka daug lemia, kam skirti vaidmenis, lenkų aktoriaus pasirinkimas atrodė pernelyg rizikingas. Ankstesniuose dviejuose filmuose blogiukus įkūnijo tokios Holivudo garsenybės kaip Christophas Waltzas („Spektras“) ir Javieras Bardemas („Operacija „Skyfall“).

D. Boyle'o pasitraukimas taip pat reiškia, jog kūrybinę komandą palieka ir scenaristas Johnas Hodge'as, anksčiau dirbęs su britų režisieriumi kuriant tokius filmus kaip „Traukinių žymėjimas“, „Negilus kapas“ ir „Tas keistas gyvenimas“. Džeimso Bondo prodiuseriai labai norėjo, kad naujausią juostą režisuotų D. Boyle'as, tad sutiko atsisakyti scenarijaus, kurį jau buvo parašę seniai prie istorijų apie legendinį britų šnipą dirbantys rašytojai Nelas Purvisas ir Robertas Wade'as.

Dabar neaišku, ar 25-a serija, kurios filmavimo darbai turėjo prasidėti jau šių metų gruodžio mėnesį, bus kuriama pagal J. Hodge'o scenarijų, ar bus nuspręsta grįžti prie ankstesnės versijos. Dar nežinoma ir to, kas galėtų pakeisti D. Boyle'ą. Kol kas dauguma šios dramos sekėjų pageidauja, kad ją kurtų „Tamsos riterio“ režisierius, irgi britas Christopheris Nolanas. Tačiau tai atrodo mažai tikėtina, nes jis yra leidęs suprasti, jog norėtų visiškai kitokio filmo, greičiausiai net naujo pagrindinio aktoriaus. Tarp galimų kandidatų taip pat minima vienintelė „Oskarą“ už režisūrą laimėjusi moteris Katheryn Bigelow („Taikinys #1“), „Tamsiausios valandos“ kūrėjas Joe Wrightas ir juostų apie amerikiečių šnipą Džeisoną Borną režisierius Paulas Greengrassas.