Dunojaus vagoje slypėjo lobiai
Veng­ri­jo­je dėl saus­rų nu­se­ku­sio­je Du­no­jaus upės va­go­je ras­ta apie 2 tūkst. auk­so ir si­dab­ro mo­ne­tų.

„Be monetų, dar aptikome ginklų, iečių, patrankų sviedinių ir kalavijų“, – naujienų agentūrai MTI sakė su Ferencio muziejaus centru bendradarbiaujanti archeologė Katalin Kovacs. Lobis buvo rastas šią savaitę vietovėje netoli Erdo miestelio, esančio piečiau nuo Budapešto.

Archeologai, kuriems padeda narai ir bepilotės skraidyklės, dirba nenuleisdami rankų. Jie stengiasi iškasti kuo daugiau vertingų daiktų, kol, kaip prognozuojama, šią savaitę upės lygis vėl pakils.

Kaip ir kitų Europos upių, kai kuriuose Dunojaus ruožuose dėl ilgai užsitęsusios sausros vandens lygis šiuo metu yra istoriškai žemas. Budapešte jis siekia vos 38 cm – dėl to sostinėje buvo sutrikdyta laivyba.

Anot specialistų, lobis, kuriame yra dukatų ir smulkaus nominalo monetų, buvo rastas prie dar nenustatytos kilmės pirklių laivo nuolaužų. „90 proc. monetų yra užsienietiškos ir buvo nukaldintos 1630–1743 metais“, – radijui „Klub“ pasakojo archeologas Balazsas Nagy. Jis pridūrė, kad monetos buvo nukaltos Nyderlanduose, Prancūzijoje, Ciuriche ir net Vatikane.

Nusekus Dunojui taip pat buvo aptikta sunaikinto per Antrąjį pasaulinį karą Pranciškaus Juozapo tilto liekanų ir karo laikų amerikiečių aviacijos bomba.