Didžiojoje Britanijoje – dar vienos karališkosios vestuvės
Vos pen­kiems mė­ne­siams pra­ėjus nuo vi­so pa­sau­lio dė­me­sį pri­kaus­čiu­sių pri­nco Har­ry ir Meg­han Mark­le jung­tu­vių, Di­džio­jo­je Bri­ta­ni­jo­je ren­gia­mos dar vie­nos ka­ra­liš­ko­sios ves­tu­vės. Tik šį­kart, re­gis, bri­tai ne­no­ri už jas mo­kė­ti ir ne­pla­nuo­ja jų ste­bė­ti.

Šį penktadienį Elžbietos II vaikaitė princesė Eugenie Vindzoro pilyje žengs prie altoriaus: ištekės už „nekilmingo“ Jacko Brooksbanko.

Vis dar neslūgsta britų susidomėjimas Meghan, kerinčia amerikiečių aktore, kuri už karalienės vaikaičio taip pat ištekėjo Vindzoro pilyje. Šias vestuves gegužės mėnesį stebėjo daugybė žiūrovų Didžiojoje Britanijoje ir visame pasaulyje.

Ne vienas vis dar prisimena ir saulėtą 2011 metų popietę, kai princas Williamas, antrasis asmuo eilėje į britų sostą, vedė Kate Middleton.

Tačiau 28 metų Jorko princesę Eugenie ir jos 30 metų seserį Beatrice britų visuomenė vertina gana abejingai.

Eugenie yra devintas žmogus eilėje į sostą ir vienoje visuomenės peticijoje, kuria protestuojama prieš jos vestuvių kainą, ji vadinama antraeiliu karališkuoju asmeniu. Vien saugumą užtikrinti per jungtuves atsieis maždaug 2 mln. svarų (2,3 mln. eurų).

Pasirodė pranešimų, kad transliuotojas BBC atsisakė tiesiogiai rodyti šias vestuves. Toks sprendimas esą buvo priimtas nerimaujant dėl mažų reitingų. „Jokių komentarų dėl to, ar atsisakėme, ar ne“, – naujienų agentūrai AFP nurodė BBC atstovas.

Tiesioginę transliaciją rengia mažesnė, komercinė televizija ITV, bet, kaip pranešė laikraštis „The Times“, tik šiaip taip įkalbėta Eugenie tėvo princo Andrew.

Visuomenės abejingumą vestuvėms atskleidžia ir tai, kad tiesiai prieš Vindzoro pilį stovintis viešbutis, kurio visi kambariai prieš Harry ir Meghan vestuves buvo išgraibstyti iš anksto, šiam penktadieniui iš tiesų taiko nuolaidas.

Nors britai ne itin susidomėję pačiomis vestuvėmis, prieš jų akis neprasprūdo renginio kaina. „Karališkosios vestuvės, privatus, asmeninis renginys, vaizduojamas kaip nacionalinis įvykis“, – teigiama vienoje protesto peticijoje, kurią pasirašė beveik 40 tūkst. žmonių.

Rūmai mokės už tortą ir po ceremonijos rengiamus vėlyvuosius pusryčius 850 kviestinių svečių. Tačiau princesė Eugenie ir jos būsimasis vyras Jackas planuoja pasivažinėjimą žirgų traukiama karieta po miestelį, nors tai ir kelia nemažai logistinių problemų.

Minėtą peticiją pasirašę žmonės nori, kad šio 15 minučių trukmės parado būtų atsisakyta – kad nereikėtų skirti pinigų snaiperiams ant stogų ir prietaisams, kurie trukdo veikti dronams. Nepaisydama visuomenės pasipiktinimo, princesė šių planų neatšaukė.

Beatrice ir Eugenie yra karalienės antrojo sūnaus, Jorko kunigaikščio princo Andrew dukros.

Eugenie jaunikis sukiojasi elitiniuose Londono socialiniuose sluoksniuose, bet daugumai žmonių, nesidominčių paskalomis apie įžymybes, buvo nežinomas.

Spaudos pranešimuose sakoma, kad 32 metų Jackas nusprendė nestudijuoti universitete ir tapo padavėju, o paskui iškilo iki prabangaus Londono kokteilių baro „Mahiki“, kuriame dažnai lankosi karališkieji asmenys, vadovo pareigų.

Jacką ir Eugenie 2010 metais supažindino draugai viename Šveicarijos slidinėjimo kurorte, kur Jackas aptarnavo svečius prie stalų. 2016 metais jis tapo vyno didmenininku.