Dėl pražūties kaltos... kelnės
Nau­jo­jo­je Ze­lan­di­jo­je žmo­nių gy­vy­bių par­ei­ka­la­vu­si sraig­tas­par­nio ka­tas­tro­fa įvy­ko dėl ku­rio­zi­nės prie­žas­ties – ka­bi­no­je nu­mes­toms kel­nėms iš­skrie­jus į lau­ką ir ap­si­vy­nio­jus ap­link uo­de­gos sraig­tą.

Spalį netoli Pietų salos kurortinio Vanakos miesto nutikusio incidento, per kurį žuvo trys žmonės, keistos aplinkybės buvo paskelbtos Transporto nelaimių tyrimo komisijos ataskaitoje. „Esama įrodymų, kad kabinoje buvusios kelnės iškrito iš sraigtasparnio ir įsipainiojo į uodegos sraigtą, – aiškino vyriausioji komisarė Jane Meares. – Dažų žymės ant viršutinių kelnių atitiko uodegos sraigto menčių spalvą ir pobūdį, o įbrėžimus ant uodegos sraigto mentės padarė užtrauktukas ir kelnių segtukas.“

Tarpines išvadas paskelbusi komisija atkreipė dėmesį, kad šis incidentas pabrėžia sraigtasparnių kabinose laisvai padėtų daiktų keliamą pavojų.

Nelaimė įvyko spalio 18-ąją, sraigtasparniui kylant. Per katastrofą žuvo pilotas Nickas Wallisas ir du Aplinkosaugos departamento darbininkai. Tyrėjai nustatė, kad avarija veikiausiai nutiko dėl pagrindinio sraigto varomojo veleno gedimo, mat orlaivis subyrėjo ore.

Dar vienas keistas faktas – vos keliais mėnesiais anksčiau pilotuodamas sraigtasparnį tame pačiame regione žuvo lakūno brolis Mattas Wallisas.