Dėl pernelyg draugiško delfino neleidžiama maudytis
La­van­den­nec ko­mu­nos, esan­čios ne­to­li Pra­ncū­zi­jos šiau­rės va­ka­rų mies­to Bres­to, me­ras užd­rau­dė plau­kio­ti ir nar­dy­ti, nes bai­mi­na­si, kad vie­tos van­de­nis pa­mė­gęs del­fi­nas ga­li su­kel­ti pa­vo­jų poil­siau­to­jams.

3 metrų ilgio afalina, vietinių praminta Zafariu, pastaruosius kelis mėnesius buvo draugiška ir ypač džiugino vaikus. Delfinas dažnai sukdavo ratus aplink valtis ir net leisdavo kai kuriems plaukikams įsikibti jam į peleką.

Tačiau pastaruoju metu Zafario elgesys šiek tiek pasikeitė. Jis netapo agresyvus, tik pradėjo trintis į žmones ir valtis, o tai yra ženklas, kad žinduolis greičiausiai linkęs poruotis. Vieną moterį delfinas net nosimi išmetė į orą, o kitu atveju trukdė plaukikei grįžti į kratą. Nuo pernelyg įkyraus Zafario dėmesio ją teko gelbėti valtimi.

Landevennec meras Rogeris Larsas teigė, jog afalina savo elgesiu išgąsdino ne vieną besimaudantįjį. „Įvedžiau šį draudimą siekdamas apsaugoti žmones“, – pabrėžė jis.

Pasak mero, draudimas plaukioti ir nardyti galios tol, kol vandenyse bus delfinas. Liepiama laikytis nuo jo 50 metrų atstumu. Bresto akvariumo specialistas aiškino, kad delfinas, nors ir nėra agresyvus, gali netyčia sukelti pavojų plaukikams.

Tačiau ne visi pritarė mero sprendimui. Vienas Bretanės teisininkas Erwanas Le Cornecas pareiškė, kad draudimas maudytis yra absurdiškas. „Kiek Finistero departamente užfiksuota tokių nelaimingų atsitikimų nuo mūsų ir delfinų egzistavimo pradžios? Nė vieno“, – BBC pabrėžė jis.