Deimantas parduotas už rekordinę sumą
Itin re­tas, be­veik 19 ka­ra­tų ro­ži­nis dei­man­tas an­tra­die­nį auk­cio­ne Že­ne­vo­je bu­vo nu­pirk­tas už 50,3 mln. Švei­ca­ri­jos fran­kų (44 mln. eu­rų) ir tai yra nau­jas to­kių bran­gak­me­nių re­kor­das.

Deimantą „Pink Legacy“, anksčiau priklausiusį Oppenheimerių šeimai, dešimtmečius valdžiusiai deimantų kasybos bendrovę „De Beers“, nupirko amerikiečių prabangos prekių kompanija „Harry Winston“, priklausanti šveicarų grupei „Swatch“.

„2,6 mln. dolerių (2,3 mln. eurų) už karatą. Tai pasaulio rekordas vienam rausvų deimantų karatui“, – sakė aukcionų namų „Christie's“ padalinio Europoje vadovas Francois Curielis.

18,96 karato brangakmenis buvo aptiktas vienoje Pietų Afrikos kasykloje maždaug prieš 100 metų, taip nurodė „Christie's“. Jis tikriausiai buvo nušlifuotas praėjusio amžiaus 3-iajame dešimtmetyje ir nuo to laiko nebuvo keičiamas.

Naujieji savininkai deimantą pervadino į „Winston Pink Legacy“.

„Christie's“ juvelyrikos padalinio vadovas Rahulas Kadakia jį pavadino vienu puikiausių pasaulio deimantų.

Stačiakampio formos briliantas priskiriamas aukščiausiai spalvinei „Fancy Vivid“ kategorijai.

Dauguma rausvų deimantų sveria mažiau nei karatą, o aukščiausiai spalvinei kategorijai priskiriamų daugiau kaip 10 karatų deimantų aukcionuose beveik nebūna.

„Pink Legacy“ priskiriamas klasei „Type IIa“ – tai reiškia, kad jis chemiškai yra itin švarus. Į šią kategoriją patenka tik du procentai deimantų.

Deimantas pasižymi ir gana neįprasta tokiems brangakmeniams forma.

„Christie's“ tarptautinis juvelyrikos specialistas Jeanas-Marcas Lunelis naujienų agentūrai AFP teigė, kad „Pink Legacy“ nušlifuotas „klasikine stačiakampio forma“, ne taip, kaip šiais laikais šlifuojami deimantai, kurie paprastai būna apvalesni ir turi daugiau briaunų.

Klasikine stačiakampio forma tradiciškai šlifuojami balti deimantai ir retai – rausvi.

„Christie's“ nurodė, kad „Pink Legacy“ yra „didžiausias ir puikiausias „Fancy Vivid Pink“ deimantas, kada nors pasiūlytas aukcionui“, ir pavadino jį neprilygstamu.

„Christie's“ sakė, kad iki šiol aukcionuose buvo pasiūlyti tik keturi rožiniai kategorijos „Vivid“ deimantai, sveriantys daugiau kaip 10 karatų.

Vienas jų, beveik 15 karatų „Pink Promise“, pernai lapkritį „Christie's“ aukcione Honkonge buvo parduotas už 32,5 mln. dolerių (28,9 mln. eurų) – 2,176 mln. dolerių (1,93 mln. eurų) už karatą. Tai buvo ankstesnis kainos už rožinių deimantų karatą rekordas aukcionuose.

„Pink Legacy“ rekordinė kaina sudarė kone pusę per antradienio aukcioną surinktų pajamų. Bendrai buvo gauta daugiau kaip 97,7 mln. eurų.

86 proc. pasiūlytų daiktų sulaukė savo pirkėjų, bet didelis, 53 karatų širdies formos baltas deimantas, už kurį tikėtasi 2,7–4,4 mln. eurų, liko nenupirktas.