Dar viena šalis atsisako plastikinių maišelių
Nau­jo­ji Ze­lan­di­ja penk­ta­die­nį ta­po nau­jau­sia ša­li­mi, ap­sisp­ren­du­sia užd­raus­ti par­duo­tu­vė­se nau­do­ti vien­kar­ti­nius plas­ti­ki­nius mai­še­lius.

Ministrė pirmininkė Jacinda Ardern sakė, kad maišelių bus pradėta atsisakyti nuo ateinančių metų ir kad šis sprendimas yra reikšmingas žingsnis siekiant sumažinti aplinkos taršą.

„Turime daug išmaniau tvarkyti atliekas, ir tai yra gera pradžia“, – pabrėžė J. Ardern. Vienkartiniai maišeliai yra vienos gausiausių Naujosios Zelandijos priekrantėje aptinkamų šiukšlių.

Birželį paskelbtoje Jungtinių Tautų ataskaitoje nurodoma, kad kasmet pasaulyje panaudojama iki 5 trln. plastikinių maišelių pirkiniams – tai yra beveik 10 mln. per minutę.

Nuo kitų metų Naujosios Zelandijos parduotuvėse nuosekliai mažės plastikinių maišelių.mashable.com nuotrauka

„Jeigu būtų surišti kartu, visi šie plastikiniai maišeliai galėtų kas valandą septynis kartus apjuosti pasaulį“, – sakė Jungtinių Tautų Aplinkos apsaugos programos vadovas Erikas Solheimas ir pridūrė, kad tik labai maža jų dalis yra perdirbama.

Kaip nurodo Jungtinės Tautos, daugiau kaip 60 šalių jau yra uždraudusios arba apmokestinusios vienkartinius plastiko gaminius, pavyzdžiui, maišelius.

Tačiau tikrų pokyčių galima tikėtis tik užtikrinus geresnį atliekų tvarkymą, vartotojų įpročius galinčias pakeisti finansines paskatas ir alternatyvių medžiagų paieškas.