Dangoraižis 7000 gyventojų mieste? Danai sugalvojo kažką keisto
Dan­go­rai­žiai pa­de­da ma­ža­me plo­te su­tal­pin­ti di­des­nį nau­din­gą plo­tą. Dėl to dan­go­rai­žiai yra daž­nai sta­to­mi mies­tuo­se, kur trūks­ta erd­vės. Ta­čiau da­bar da­nų ap­ran­gos kom­pa­ni­ja „Best­sel­ler“ sta­tys 320 me­trų aukš­čio dan­go­rai­žį ne bet kur, o Bran­dė­je – mies­te­ly­je, ku­ria­me gy­ve­na apie sep­ty­ni tūks­tan­čiai gy­ven­to­jų.

Dangoraižiai yra labai naudingi ir funkcionalūs, tačiau brangūs. Jie statomi tada, kai kitokios formos pastatai neįmanomi arba tiesiog neatitinka reikalavimų. „Bestseller“ dangoraižis Brandėje atrodys kaip tikras išsišokėlis, nes miestelyje ypač aukštų pastatų nėra. Ir poreikio taip pat nėra – vietos čia netrūksta.

„Bestseller“ dangoraižis yra didžiausias Vakarų Europoje. Londono „Šukė“ tėra 309,7 m aukščio, o „Commerzbank Tower“ Frankfurte aukštis – apie 300 metrų. Eifelio bokšto antena siekia 324 metrus, tačiau niekas iš esmės Vakarų Europoje „Bestseller“ dangoraižio aukščiu neaplenks. Tai bus įspūdingas pastatas, tik kodėl jis bus statomas ne Kopenhagoje ar kitame didesniame mieste, o Brandėje?

„Bestseller“ kompanija buvo įkurta būtent Brandėje dar 1975 metais. Šiuo metu „Bestseller“ priklauso kompanijos įkūrėjo Troelso Holcho Povlseno sūnui Andersui Holchui Povlsenui, kuris jau kurį laiką domisi nuošaliomis vietomis. Pavyzdžiui, pernai A. H. Povlsenas su žmona tapo didžiausiais privačiais žemės savininkais Škotijoje. Milijardierius planuoja su ta žeme nieko nedaryti – jis nori, kad gamta ją atsiimtų.

Tuo metu magnato planai Brandėje yra visiškai kiti. Jis mano, kad dangoraižis pagerins miestelio žinomumą. Vos paskelbęs apie projektą A. H. Povlsenas sulaukė didžiulio palaikymo. Vietinė žiniasklaida stengėsi surasti vietinių gyventojų, kurie prieštarautų dangoraižio statyboms, tačiau tai padaryti gana sunku, nes gyventojai labai džiaugiasi būsimu statiniu.

Taigi „Bestseller“ dangoraižis turėtų pritraukti turistų į miestelį, kuriame įmonė ir buvo įkurta. Tai taps turistų traukos objektu ir Brandei suteiks gyvybės. Skaičiuojama, kad dangoraižis bus matomas bent 64 kilometrų atstumu. Tačiau tai nėra vien tik dėmesį traukiantis statinys – šis dangoraižis taip pat bus labai funkcionalus.

Viduje įsikurs „Bestseller“ prekės ženklų parduotuvės (tokios kaip „Vero Moda“ ir „Jack & Jones“). Čia taip pat bus perkelti kompanijos biurai, o viršutiniuose aukštuose atsiras viešbutis su konferencijų centru. Statybas planuojama pradėti dar šiemet, o atidarytas statinys turėtų būti jau 2023 metais.